Ви тут:
Спорт Суспільство 

Україна прийматиме чемпіонат Європи з волейболу – 2023

У нашій країні пройдуть деякі матчі групового турніру.

Про це розповіли у Федерації волейболу України.

«За кілька днів у телефонній розмові з Михайлом Мельником президент ЄКВ повідомив, що заявку України сприйняли дуже схвально. По-перше, Європейська конфедерація волейболу максимально зацікавлена у розширенні географії нових країн, які готові брати на себе організацію найпрестижніших континентальних змагань. Адже це дає в них солідний поштовх для розвитку і популяризації волейболу. А по-друге, на церемонії святкування 95-річчя українського волейболу Александар Борічіч вручив Михайлу Мельнику спеціальну відзнаку ЄКВ як керівнику однієї з найбільш прогресивних європейських національних федерацій останніх років», – йдеться у повідомленні.

Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків – міжнародний турнір національних збірних, що проводиться під егідою Європейської конфедерації волейболу (CEV).

Рішення про проведення чемпіонатів Європи було прийнято на установчому Конгресі Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ), що пройшов у 1947 році. Перший чоловічий чемпіонат Європи відбувся в 1948 році в Римі. З 1949 року проводиться аналогічний турнір серед жіночих команд. З 1963 змагання проводить Європейська конфедерація волейболу (до 1973 – Європейська комісія волейболу).

У 1950, 1955 і 1958 змагання проводилися на відкритих майданчиках, інші – в залах. Перші 5 чемпіонатів проводилися без певної послідовності по роках. З 1963 встановлена періодичність один раз в чотириріччя в передолімпійський рік. З 1975 періодичність один раз в два роки по непарних роках.

Система змагань неодноразово змінювалася. До 1971 до чемпіонатів Європи допускалися все заявились команди. З 1975 року допуск на турнір здійснюється за комбінованою системою: частина учасників відбирається за підсумками попереднього першості, інші – за підсумками кваліфікації. На перших двох чемпіонатах (1948 і 1950) команди-учасниці грали в одне коло. З 1951 турніри складаються з попередньої (груповий) і фінальної стадій, яка в 1951-1985 (крім 1977) також проводилася за коловою системою, а в 1977 і з 1987 – по системі плей-офф.

У всіх з 31 відбувся чемпіонату не брала участі жодна команда, 30 раз виступала в турнірі Італія, по 29 – Болгарія і Франція.

Всього в турнірах (без урахування кваліфікації) брали участь національні збірні 41 країн, 18 з яких вдавалося підніматися на п’єдестал пошани, а переможцями турнірів ставали 11 збірних: 12 раз – СРСР, 6 разів – Італія, тричі – Чехословаччина, по 2 рази – Росія і Сербія, по одному разу – Румунія, Нідерланди, Югославія (Сербія і Чорногорія), Іспанія, Польща та Франція.

Система Orphus