Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Учні Комишнянської школи долучилися до конкурсу «Мій проєкт для громади»

Група Нафтогаз запустила конкурс серед школярів «Мій проєкт для громади». Діти аналізують проблеми своїх населених пунктів і пропонують розв’язання. Учні Комишнянської школи працюють над екологічним проєктом.

До конкурсу «Мій проєкт для громади», що проводить Група Нафтогаз, долучилися 24 команди зі шкіл Полтавської, Харківської, Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей.

Команди, до яких входять від 3 до 5 учнів, готують презентації про проблеми своєї громади та пропонують шляхи розв’язання. Найцікавіші ідеї газовидобувники допоможуть реалізувати. Взяли участь у конкурсі й учні Комишнянської школи з Миргородщини. П’ятеро восьмикласників подали проєкт «Чисте довкілля», що складається з чотирьох етапів.

— Ми тут мешкаємо, тож маємо дбати про довкілля. Основні завдання, які ставимо перед собою, — створення соціальної реклами, вирубка заражених омелою дерев, висадка зелених насаджень у селищі. Крім того, плануємо підняти питання сортування сміття в Комишнянській громаді та зробити аналізи води в колодязях, — говорить керівниця ініціативної групи, учениця 8 класу Комишнянської ЗОШ Юлія Дубовицька.

Нині учні розпочали втілювати в життя проєкт. Діти вже висаджують хвойні деревця в центрі села. Допомагають їм із цим спеціалісти Миргородського лісгоспу, члени Комишнянського шкільного лісництва «Дубок» і місцеві жителі.

— Найближчим часом створимо пошукові групи й будемо прибирати сміття в селищі. Прагнемо, щоби Комишнянська громада була гарною та чистою, — ділиться учасник ініціативної групи, учень 8 класу Комишнянської ЗОШ Владислав Голтвянський.

Вірять у перемогу та дають настанови учасникам конкурсу «Мій проєкт для громади» педагоги Комишнянської школи. Підтримують усі ініціативи молоді.

— Завдяки таким конкурсам діти відчувають свою значущість і роблять гарні справи для рідної ОТГ. Вони бачать, що творять майбутнє у своїй громаді. Впевнена, що наші учні успішно реалізують проєкт, — переконана педагог-організатор Комишнянської школи Світлана Олексенко.

Комишнянська ЗОШ кілька років співпрацює з Групою Нафтогаз. Цьогоріч за кошти АТ «Укргазвидобування» в навчальному закладі облаштували клас фізики: придбали інтерактивну дошку, віртуальну лабораторію, сучасний телескоп і нові меблі.

— Маємо дружні відносини з компанією «Укргазвидобування». Їхні працівники приходять у гості до школи та розповідають учням про свою професію. Дітлахи дізнаються про газовидобуток. Розуміють, що розвиток цієї галузі — це робочі місця, розвиток інфраструктури та фінансова підтримка ОТГ. Сподіваюся, наша співпраця триватиме й далі, — зазначає директорка Комишнянської школи Ніна Павленко.

Довідково. НАК «Нафтогаз України» — одна з найбільших компаній в Україні та провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу країни. Нафтогаз — це вертикально-інтегрована нафтогазова компанія повного циклу, що охоплює розвідку та розробку нафтогазових родовищ, видобуток і пошукове буріння, транспортування та зберігання нафти й газу.

«Нафтогаз Розвідка та Видобування» (АТ «Укргазвидобування») — дивізіон Групи Нафтогаз, що займається пошуком і розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробкою й видобутком. Підрозділи дивізіону видобувають 73 % українського газу. До дивізіону належать газопромислові підрозділи й інші філії «Укргазвидобування».

Система Orphus