Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Решетилівському художньому професійному ліцеї запустили в роботу нове обладнання

У майстернях Решетилівського художнього професійного ліцею у роботу запустили нове швейне обладнання: 10 сучасних швейних машинок, 2 оверлоки та паровий стіл для прасування.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Нове швейне обладнання оглянула під час візиту до Решетилівського художнього професійного ліцею заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

«Цей ліцей гордість нашої області. Він готує фахівців, які розвивають народно-прикладні мистецтва. Нове обладнання допоможе підготувати їх для сучасного ринку праці. А майстрині-початківці ефективніше на ньому працюватимуть. Нині при підготовці просування вишивки «білим по білому» до Репрезентативного списку ЮНЕСКО ваш заклад відіграє чималу роль. Саме тут навчають вишивальниць, які створюють одяг та аксесуари з вишивкою «білим по білому», – сказала Катерина Рижеченко.

Читайте також: У вишиванки з Решетилівки “одягали” Ющенка, Кличка, Яценюка, Ляшка та Мухарського

Як розповіла директор Решетилівського художнього професійного ліцею Наталія Бігун, ремонт у майстернях та кабінетах роблять за кошти від виробничої діяльності, спонсорські та зароблені трудовим колективом. Неодноразово зверталися за фінансовою допомогою до установ різних рівнів. І вперше за багато років отримали фінансову підтримку зі спеціального фонду обласного бюджету. З бюджету розвитку ліцею було виділено 271 654 гривень, із них витратили:

на придбання електроплити з духовою шафою – 22 700 грн ;

на придбання швейного обладнання для майстерні кравців – 159 987 грн;

на закупівлю комп’ютерної техніки – 88 967 грн.

Нині в ліцеї навчається 63 учні за професіями: вишивальник, кравець, живописець, килимар.

Нагадаємо, Решетилівський художній професійний ліцей отримав обладнання для швейної майстерні. Це – 9 сучасних швейних машинок, 3 п’ятиниткових оверлоки та паровий стіл для прасування.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus