Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві військових водіїв готують за допомогою новітніх тренажерів

Підготовка водійського складу в 179-му об’єднаному навчально-тренувальному центрі військ зв’язку ЗСУ відбувається з використанням комп’ютерних технологій.

Про це інформує АрміяInform.

Міністерству оборони України така новація обійшлась майже в 5 мільйонів гривень. Але витрати цілком виправдані. Тренажери армійських вантажівок МАЗ та КрАЗ, які закупило відомство, покращують якість підготовки спеціалістів. Окрім того, це економія часу й матеріального ресурсу.

Курсанти на навчально-тренувальному майданчику виконують дев’ять обов’язкових вправ, зокрема «Дворик», «Змійка», «Пагорб», «Повноцінне перехрестя». Потім майбутні водії відточують практичні уміння за визначеними маршрутами на полігоні, у населених пунктах, у вечірній та нічний час.

Оновлений навчально-тренувальний майданчик створено так, що він враховує особливості експлуатації автомобіля від простих до ускладнених умов, він максимально адаптований для водіння у місті. Реальну дорожню обстановку створюють світлофори, відповідна розмітка, перетин міських перехресть за участю пішоходів. Курсанти відточують також і навички водіння на симуляторах.

«Навіть досвідчені водії не застраховані від помилки, – зазначив сержант Володимир Данилевський. – Одна справа, коли вона є віртуальною, і можемо проаналізувати та виправити ситуацію. Інша річ, коли проблема трапляється в реальному житті. Тому виконання навчальних вправ на симуляторах – вкрай необхідний елемент практичної підготовки».

Курсанти розповідають, що це зовсім не іграшка, як здається з першого погляду. І симулятор примушує ставитися до себе, як до справжнього авто.

«За кермо тренажера спочатку сідав з іронічною посмішкою – поділився враженнями старший солдат Олексій. – Одразу пригадав, як із молодшим сином у Львові відвідував дитячій розважальний центр «Ігрлоленд», де є багато атракціонів, зокрема, і симуляторів автомобілів. Але я швидко зрозумів: це не атракціон, як почав виконувати першу вправу. Навіть не пригадую, щоб колись так хвилювався, як того дня. Тренажер дозволяє передати відчуття водія, наче у реальному водінні автомобіля».

Загалом за кермом симуляторів курсанти проводять до 12 годин. Але за потреби усі бажаючі можуть закріпити навички на додаткових заняттях.

«Загальний курс підготовки водіїв триває 160 годин, зокрема 60 годин – практичне водіння, – розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника циклової комісії автотехніки старший лейтенант Дмитро Педь. – Навчальний курс водіїв контролює комп’ютерна програма сервісного центру МРЕО МВС. Курсанти занесені в базу «Автоматичного робочого місця», де фіксується виконання ними усіх пунктів навчального плану. Чинники особистісного впливу на цей процес повністю виключені. Тому до екзамену на отримання прав курсанта допускають після опанування навчальної програми».

Володимир Лазарєв

Фото: АрміяInform

Система Orphus