Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві понад 11500 людей хворіють на цукровий діабет

У Полтаві 11514 хворих на цукровий діабет. Із них 2063 осіб отримують препарати інсуліну. 85 – діти. Ці ліки для полтавців безкоштовні.

Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я міськради.

Щоб отримати інсулін при встановленому діагнозі «Діабет 1 тип та 2 тип, який потребує інсулінтерапії», необхідно звернутись до ендокринолога, отримати рецепт та завітати до аптеки.

При встановленому діагнозі «Цукровий діабет 2 тип, інсулін незалежний», для отримання пероральних цукрознижуючих препаратів, пацієнт звертається до сімейного лікаря з яким укладено декларацію. Він створить епізод в системі ЕСОЗ, випише електронний рецепт, який пацієнт може отримати безпосередньо на прийомі та при необхідності телемедично (онлайн). Забрати ліки за Е-рецептом можна в мережі аптек, які уклали договір з НСЗУ та працюють по програмі “Доступні ліки”.

“Діагностика цукрового діабету можлива тільки в лікарні. Лікар має взяти кров та сечу на аналізи для дослідження рівня гормонів та біохімічного складу. Щоб диференціювати перший тип від другого, буде застосовано глюкозотолерантний тест. Здавати аналіз крові потрібно обов’язково натщесерце. Останнє вживання їжі (в тому числі, чаю або кави) повинно бути не менше ніж за 8 годин до дослідження. Повторний аналіз проводять через 2 години. Для цього пацієнту дають 75 грам глюкози (розчиняється у воді, приймається не більше ніж за 5 хвилин, палити під час тесту заборонено). Щоб отримати вірогідні результати при діагностиці цукрового діабету, потрібно проводити тест не тільки натщесерце, а й при звичайному харчуванні (не менше 3 днів). Не варто здавати аналізи під час інших захворювань, великого фізичного навантаження або при сильному стресі”, – роз’яснюють лікарі.

Дорослі люди з діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 рази вищий за інших. Крім того, ця хвороба є основною причиною ниркової недостатності. Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень, значно підвищують ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та ампутації.

Система Orphus