Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві поклали квіти до меморіальних знаків Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО

З нагоди відзначення 21 листопада Дня Гідності та Свободи, у Полтаві напередодні, 20 листопада, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко поклала квіти до меморіальних знаків Героям Небесної Сотні та полеглим учасниками АТО.

На площі перед Полтавською ОДА зі свічок виклали герб України.

“Добре пам’ятаю Революції Гідності. Тоді я жила в Києві. Пам’ятаю, що відбувалося у центрі столиці, на Майдані Незалежності. Сьогодні віддаємо шану тим, хто розпочав боротьбу за цілісність і незалежність України. Ця боротьба триває досі, зокрема на сході нашої держави. Вшановуємо пам’ять загиблих учасників Революції Гідності та полеглих воїнів. Дякуємо їм за мужність і боротьбу. Також пам’ятаємо про тих, хто продовжує боротися, перебуває у вирі подій, щодня наражаючись на небезпеку. Свічки, викладені у тризуб – символ незалежності нашої держави, – символізують борців, які загинули за Україну”, – прокоментувала Катерина Рижеченко.

Також до меморіальних знаків квіти поклала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко та інші полтавці.

У зв’язку з дією карантину масштабних заходів на території області не проводитимуть. У населених пунктах Полтавщини упорядкують об’єкти, пов’язані із подіями Революції Гідності, пам’ятники, пам’ятні знаки, місця поховань загиблих під час Революції Гідності та учасників АТО/ООС, борців за незалежність України у XX столітті. У музеях поповнять новими матеріалами тематичні експозиції. У військових частинах, школах, закладах культури покажуть тематичні фільми та відбудуться інформаційні заходи з дотриманням протиепідемічних вимог. У храмах проведуть панахиди за загиблими і молебні за Україну.

Також цього дня команда Національного музею Революції Гідності закликає користувачів соцмереж долучатися до флешмобу #бути_гідним: під цим хештегом ділитися спогадами і роздумами про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. А ще 21 листопада пов’язати на одяг, рюкзак, сумку чи автомобіль синьо-жовту стрічку, адже саме за такими стрічками з першого дня Євромайдану можна було розпізнати його прихильників, це був спосіб виявити солідарність і свою позицію.

День Гідності та Свободив Україні відзначається щороку 21 листопада на честь початку в цей день двох доленосних подій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції українців у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Система Orphus