Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах літнім людям під час пандемії COVID-19 надають допомогу

Нещодавно складом мобільної волонтерської бригади (голова ради ветеранів одного з мікрорайонів міста Олександр Глашкін, керівник проєктів ГО «Твій Світ» Олександр Чепур, психологиня Юлія Пода) було здійснено соціальні візити до осіб похилого віку, які відчувають труднощі із самообслуговуванням.

Для вразливих груп населення пандемія стала особливим ударом. Люди третього віку перебувають у групі найвищого ризику та часто не мають доступу до ефективних засобів індивідуального захисту. Тож потрібно допомагати їм не наражатися на небезпеку захворіти на коронавірус. З цією метою ініціатори візитів доставили товари першої необхідності, а також маски і антисептики, розповіли в Лубенській міськраді.

Варто пам’ятати про ще одну проблему: багато пенсіонерів з дуже різних причин не мають людей, які б їм допомагали, надавали інформацію чи поради. Тож, під час візитів бабусям дали настанови про користування масками, які просили одягати при контактах із іншими людьми, щоб захиститися від інфікування.

На карантині в багатьох людей літнього віку життєва ситуація значно погіршилася. Тож, керівник проєкту Олександр Чепур радить у таких ситуаціях пошукати соціальні служби або волонтерські організації, що діють у місті та зв’язатися з ними напряму.

«Також, якщо у вас на вулиці чи будинку живуть самотні бабусі та дідусі, яким напевне потрібно купувати їжу або ліки, вигулювати домашню тварину чи платити за комуналку. Для таких випадків ви можете роздрукувати та повісити у себе в під’їзді плакати допомоги, вказавши свій номер та ім’я і висловивши готовність допомогти літнім людям під час пандемії», – говорить Олександр Чепур.

Система Orphus