Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці закупили тест-систем майже на 1 млн грн

У Кременчуці всі пацієнти, які хворіють, за направленням сімейних лікарів проходять ПЛР – тестування на безоплатній основі.

На цьому на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації наголосила заступник міського голови Ольга Усанова, повідомляє Кременчуцька міськрада.

Ольга Усанова підкреслила, що на базі Кременчуцького міського центру лабораторних досліджень за власним бажанням пройшли ПЛР дослідження 2784 громадян, а це 29%. Серед них особи, які хочуть скоротити терміни самоізоляції або громадяни, які мають виїхати за кордон у певні країни, тощо. Таке дослідження виконувалося та виконується за оплату. Щодо тестування решти категорії громадян, а це 71%, то на нього були спрямовані кошти з міського бюджету.

При цьому кошти, які були отримані від платної послуги, спрямовані на придбання додаткового лабораторного обладнання – центрифуг, боксу мікробіологічної безпеки, термостату, ультрафіолетові бокси, монітори, меблі тощо. На ці цілі витрачено понад 1 млн. 253 тис. грн.

Окрім того, за кошти платної послуги було додатково придбано тест-системи на суму понад 952 тис. грн. Ці тести використовуються для безкоштовного дослідження хворих кременчужан із підозрами на коронавірусну хворобу. У той саме час, від держави міський лабораторний центр досліджень отримав тестів на суму 164 тис. грн.

«Всі кошти, які отримані за рахунок платної послуги під час проведення ПЛР тестувань, спрямовані на придбання обладнання для міського лабораторного центру та тест-систем», – підкреслила Ольга Усанова.

Система Orphus