Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Держархіві Полтавщини оцифрували близько 3 тисяч документів

У межах обласної комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в поточному році для Державного архіву Полтавської області придбали сучасну сканувальну систему німецького виробництва із програмним забезпеченням.

Це дало можливість розпочати оцифрування документів Національного архівного фонду. За 2 місяці роботи оцифровано близько 3 тисяч документів дорадянських і генеалогічних фондів, газетних фондів до 1917 року, повідомили у Полтавській ОДА.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко на апаратній нараді розповіла, що виділені кошти були спрямовані й на поточні ремонти електромереж архівних приміщень, систем водопостачання та водовідведення, модернізацію охоронно-пожежних сигналізацій та оплату послуг з охорони архівних приміщень. Модернізували і вебсайт держархіву. На всі зазначені заходи спрямували 2,9 мільйона гривень.

Читайте також: На Полтавщині розробляють нову програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери

«У питанні забезпечення інформування громадськості з пріоритетів інформаційної та внутрішньої політики робота Департаменту була спрямована на дотримання принципів інформаційної відкритості та прозорості, підтримки рівноправного діалогу з представниками громадянського суспільства. Щоденно наповнюється офіційний сайт ОДА, створені й підтримуються сторінки облдержадміністрації в соціальних мережах. У середньому маємо 85 тисяч читачів сайту на місяць і понад 15 тисяч підписників Facebook-сторінки ОДА», – розповіла Вікторія Пилипенко.

За окремим щорічним планом в області забезпечено випуск соціально значущих видань, спрямованих на популяризацію та вивчення історії краю, виховання патріотизму й утвердження української ідентичності. Всього реалізовано 13 видавничих проєктів накладом 3900 примірників на суму понад 1,5 мільйона гривень. Видання безкоштовно передають для поповнення бібліотечних фондів, творчим спілкам і товариствам регіону, видавництвам і авторам, використовують у презентаційних заходах. Зокрема, з-поміж книг перша частина тритомного видання «Друга світова війна. 1939–1945. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи», друга та третя книги 6 тому «Освіта і наука» сучасної енциклопедії Полтавщини «ПОЛТАВІКА. Полтавська Енциклопедія у 12 томах».

До річниці Української революції забезпечено виготовлення фінальної четвертої серії документального фільму «100 років Української революції. Полтавщина».

Фото: ілюстративне

Система Orphus