Ви тут:
Суспільство Україна 

У 2021 році мають збільшити грошове забезпечення військових

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, на засіданні, що відбулось 2 листопада, схвалив проєкт постанови щодо висновків та пропозицій до Держбюджету на 2021 рік.

Пунктом 2.16 Бюджетних висновків пропонується при підготовці Бюджету до другого читання доопрацювати його по статтях, пов’язаних із забезпечення нацбезпеки і оборони України, на підставі рішення РНБО щодо обсягу оборонних видатків у відсотках від прогнозованого ВВП, з урахуванням реальних потреб суб’єктів сектору безпеки і оборони, інформує ukrmilitary.com.

Насамперед це має торкнутися питання збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських та інших працівників, оновлення та модернізації техніки, засобів та обладнання спецпризначення.

Загалом пропонується збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень та здійснити певний перерозподіл видатків. Також комітет пропонує уточнити або виключити окремі положення законопроєкту з метою їх узгодження з вимогами Бюджетного кодексу.

Нагадаємо, що ще в квітні цього року головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що грошове забезпечення військовослужбовця першого контракту має бути щонайменше на 50% вище, ніж середньомісячна заробітна плата в державі, яка для прикладу у вересні становила 11998 гривень. Тобто солдат першого року служби, за цими розрахунками, мав би отримувати не менше ніж 18 тисяч гривень.

Також він зазначав, що слід встановити розмір грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житла залежно від його ринкової вартості у відповідному регіоні.

«Ми розробили комплекс заходів, запровадження яких гарантовано підвищить конкурентність військової служби на ринку праці. Так, вони потребують додаткового державного фінансування, але ж це питання нашої обороноздатності! Тому наполягаємо на ухваленні необхідних рішень і законодавчих змін, щоб втілити в життя дуже важливі кроки», – казав тоді Руслан Хомчак.

Система Orphus