Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Тривають перевірки законності використання земельної ділянки за межами села Зеленківка Чутівського району, – Євген Греков

Це питання розглядали на засіданні постійно діючої екологічної комісії Полтавської ОДА. Тоді вона рекомендувала Державній екологічній інспекції Центрального округу та Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області провести спільну перевірку фактів, зазначених у зверненні народного депутата України Костянтина Касая, а також в інформації, яка надійшла від місцевих мешканців та Чутівської райдержадміністрації.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков, працівники екоінспекції спільно з правоохоронцями виїжджали на місце, оглядали відповідні земельні ділянки.

“Встановили, що там працює важка автомобільна техніка, відбувається намив ґрунтової суміші із застосуванням мініземснарядів. Чутівським відділом поліції відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 240 Кримінального кодексу України (Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля). У ході досудового розслідування кримінального провадження працівники екологічної інспекції, залучені як спеціалісти, спільно з фахівцем-геодезистом здійснили обстеження й заміри земельних ділянок, аби встановити площу й об’єм видобутого матеріалу. Працівники поліції відібрали зразки різних шарів ґрунту, які видобувалися способом намиву, для підтвердження чи спростування належності цього ґрунту до певного виду корисних копалин. Зразки передали для лабораторних досліджень”, – написав Євген Греков.

Наразі очікують результатів для нарахування завданих державі збитків.

Також заступник голови Полтавської ОДА наголосив, що облдержадміністрація тримає цю ситуацію на контролі.

“Спільними зусиллями доведемо справу до логічного завершення. Порушники мають бути притягнуті до відповідальності”, – додав він.

Нагадаємо, учасники АТО одержали у власність по 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства.Ці землі загальною площею 24 гектари, розташовані на території Зеленківської сільської ради Чутівського району, вони продали Роману Матвєєву для ведення особистого селянського господарства. Але на цих землях родючий шар ґрунту порушений.

Фото: Facebook

Система Orphus