Ви тут:
Суспільство 

Трамп чи Байден: у США вирішальний день Президентських виборів

Понад 95 мільйонів американців вже віддали свої голоси достроково.

Як повідомляє «Європейська правда», Це рекордне число голосів, відданих достроково, становить 69% від усієї явки на виборах-2016.

Експерти прогнозують, що на виборах 3 листопада свої голоси віддадуть значно більше громадян, ніж у 2016 році, коли проголосували 138 мільйонів американців. Чотири роки тому до дня виборів проголосували всього 47 мільйонів людей.

Різке зростання голосів, відданих за допомогою пошти і особистого дострокового голосування, пояснюють, зокрема, пандемією коронавірусу, яка забрала у США життя понад 230 тисяч людей.
Слід зазначити, що за два дні до голосування на виборах у США демократ Джо Байден випереджав у рейтингу чинного президента республіканця Дональда Трампа.
Щоправда, Трамп зберігає шанси на перемогу завдяки незначному відставанню від опонента у так званих коливних штатах.

В останньому опитуванні Reuters/Ipsos, проведеному 27-29 жовтня, Байден отримав 51% проти 43% у Трампа.
Президентські вибори у США 2020 року відбудуться у вівторок 3 листопада, і стануть 59-ми виборами президента США. Виборці оберуть президентських виборників, які, зі свого боку, оберуть нового президента і віцепрезидента США через колегію виборників.

Стаття Друга Конституції передбачає, що президент і віцепрезидент США повинні бути громадянами США від народження, мати принаймні 35 років, і жити в країні протягом не менше 14 років. Кандидати на посаду президента найчастіше висуваються від однієї з партій США, в цьому випадку кожна зі сторін розробляє метод (наприклад, праймеріз), щоб обрати найкращого кандидата для висування. Традиційно, праймеріз — це непрямі вибори, в яких виборці голосують за делегата, що має підтримати певного кандидата. Члени партії офіційно номінують кандидата для висування від імені партії. Загальні вибори в листопаді також є непрямими, виборці голосують за членів колегії виборників; ці виборники, зі свого боку, безпосередньо обирають президента і віцепрезидента. Президент обирається терміном на 4 роки.

В липні видання Економіст оцінило ймовірність перемоги Байдена на виборах у 91 %. Результати виборів визначатимуться не більшістю голосів виборців, а розподілом голосів у колегії виборників, число яких за того чи іншого кандидата залежить від результатів голосування в конкретних штатах.

Система Orphus