Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Теруправління Державного бюро розслідувань у Полтаві планують реформувати

Директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтава Денис Маньковський вже місяць очолює відомство. Його призначили на початку жовтня.

3 листопада на прес-конференції він розповів про ситуацію з будівлею, де нині знаходиться ТУ ДБР у м. Полтава та про реформування теруправлінь.

ТУ ДБР у м. Полтава знаходиться в історичній будівлі у центрі міста, колишньому будинку профспілок. Будівля потребує капітального ремонту. Зараз розробляють три варіанти, що робити з місцем перебування територіального управління ДБР: залишитись у цій же будівлі, збудувати нову будівлю та переїхати в інше місце.

Остаточне місце перебування ТУ ДБР у Полтаві не вирішено. Це питання відкрите. Всі хочуть, щоб ця будівля була відреставрована і використовувалась за призначенням. Є проект, який передбачає витрати на цю будівлю понад 110 млн грн. Це досить значна сума як для ДБР, так і для державного бюджету України. Я не впевнений, що з держбюджету виділять кошти на реставрацію будівлі. Розглядаємо декілька варіантів. Це залишитись у цій будівлі, привести до ладу і використовувати її за призначенням. Є варіант переїзду в будівлю, яка вже експлуатується. Але всі вони потребують капітального ремонту. Є варіант будівництва нової будівлі для ТУ ДБР. Але у Полтаві нині ведеться забудова, вільних земельних ділянок у центрі міста мало. Будівництво нової будівлі коштує в півтора рази дешевше, ніж реставрація будівлі. Втім, конкретних варіантів немає”, – говорить Денис Маньковський.

ТУ ДБР у м. Полтава планує знаходитись в центрі міста, оскільки звідси територіально ближче і до обласної прокуратури, і до апеляційного суду — установами, з якими вони постійно працюють.

Також Денис Маньковський розповів про реорганізацію теруправління ДБР по всій Україні. Найближчим часом шляхом конкурсу набиратимуть оперативних співробітників, державних службовців.

У майбутньому концепція реформування ДБР передбачає перебування слідчих на місцях. Тобто, у Харкові будуть знаходиться слідчі та оперативні підрозділи. Приміром, у Полтаві — допоміжні підрозділи. Це важливо, оскільки ми матимемо оперативне вирішення будь-яких питань, якісне розслідування кримінальних проваджень. Також в подальшому в ТУ ДБР будуть оперативні співробітники. Всі співробітники ТУ ДБР у Полтаві повідомлені про звільнення. Найближчим часом будуть оголошені конкурси на зайняття вакантних посад. Заново будемо набирати слідчих, фактично “з нуля” набиратимемо оперативних співробітників. Ми повинні максимально зберегти наших слідчих, оскільки це люди, які тривалий час працюють в ДБР і добре знають свою справу. Але також будемо набирати державних службовців”, – зазначив Денис Маньковський.

Система Orphus