Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Скіфський Більськ, гастрономічна Опішня та містична Диканька: презентували туристичний проект “ПолтавщиNOW”

Для привернення уваги до важливості збереження пам’яток історії, культури та туризму, підвищення туристичної привабливості та розширення бренду Полтавщини “Полтавське громадське телебачення” спільно з Департаментом культури та туризму Полтавської ОДА створили туристичний проект “ПолтавщиNOW”.

У рамках проекту відзняли три серії: “У пошуках Гелону”, “Смачна Опішня” та “Містична Диканька”.

Режисер проекту Артур Матевосян розповідає, що у Більську прямо під час зйомок знайшли рештки людини, яким понад 2000 років.

“Обирати локації для зйомок довелося недовго. Тому, що це проект, який розповідає не лише полтавцям, а й іншим жителям нашої країни про багатство і туристичну привабливість полтавського краю. Більськ доволі відома локація. Але ідея полягала у тому, щоб навіть через відомі локації показати людям те, чого вони не знають про них. Нам дуже допомогли спеціалісти, археологи, які проводять там розкопки. Наступною локацію була Опішня, яка більше відома, як гастрономічний край. Мало хто знає, що таке качана каша. Це виявляється один з тих рецептів, який, можливо, з’явився задовго до борщу”, – розповідає режисер.

Під час зйомок у Диканьці знімальна група прагнула показати містику.

“Так, там можна пройтись гоголівськими місцями, які описані у творах Миколи Гоголя. Але хотілося б дати людям можливість побачити Диканьку з містичного боку. Такий дух ми відчували постійно: у лісі, на річці. Місцева жителька розповідала, що за сезон там дуже багато потопельників. Ми прагнули показати місця, де, за словами місцевих, відбувались надприродні речі”, – говорить Артур Матевосян.

Першу серію про Більськ на “Полтавське ТБ” випустили вчора; сьогодні, 26 листопада, буде друга серія про Опішню; і 27 листопада в ефір вийде серія про Диканьку. Ці випуски транслюватимуть впродовж місяця. Також їх можна буде побачити у соцмережах.

До речі, на Facebook-сторінці “ПолтавщиNOW” можна переглянути анонси кожної серії.

Також у рамках проекту розробили тематичні путівники для туристів українською та англійською мовами.

Система Orphus