Ви тут:

Штори з брезенту: що це і для чого

Слово “штори” асоціюється у будь-якої людини з красивими, дизайнерськими рішеннями в інтер’єрах якихось будинків або квартир. Подібні рішення м’які, приємні на дотик, мають різноманітні візерунки і т.п. Але є і такі умови, в яких необхідно використовувати штори з тканини, що відрізняється куди більш “серйозними” характеристиками.

І брезентові штори аж ніяк не підходять для прикраси вікна кімнати в класичному стилі. Вони відрізняються високою надійністю, міцністю і ефективністю в плані захисту людини від усього, що може завдати їй шкоди. Розберемося з цим матеріалом детальніше.

Особливості та переваги брезентових штор

Свою назву матеріал “парусина” отримав від голландських мореплавців і кораблебудівників. Полотнища з цієї тканини використовували на фрегатах, які відкривали нові моря і старовинних шхунах. А все тому, що парусина не боялася штормів і сильних поривів вітру.

брезент в гараж

Йшли часи і в цьому плані багато-чого змінилося. Серед різноманітних властивостей сучасних брезентових штор їх найчастіше вибирають за:

 • високу міцність на розрив;
 • стійкість до зношування;
 • тривалий експлуатаційний термін, який не зрівняється ні з якими іншими тканинами;
 • несхильність до ураження цвіллю або грибком;
 • низьку теплопровідність, завдяки якій брезентові штори дозволяють зберегти тепло всередині будь-якого приміщення;
 • екологічну чистоту, так як брезент “дихає” і не викликає ніяких алергічних реакцій.

Крім того, брезентові штори можуть мати і різні додаткові властивості, які вони набувають завдяки спеціальним просоченням. Так, застосовуючи високотехнологічні просочення, брезент може набувати 3 важливих “додаткових” властивостей:

 1. Стійкість до займання. Такі полотна маркуються “ВТ” (вогнетривкість) і здатні витримати вплив прямого вогню протягом не менше хвилини.
 2. Стійкість до вологи. Маркуються “ВВ” (водовідштовхувальні), “ВТ” (водотривкі) або “ПВ” (підвищено водотривкі).
 3. Брезент з комбінованим просоченням універсального типу. Такі штори маркуються “СКПВ”, мають підвищені вологовідштовхувальні властивості, а також не схильні до негативного впливу ультрафіолетових променів.

Мабуть, на тлі всього вищеописаного головною перевагою штор з брезенту стане їх низька ціна. У цьому плані у матеріалу просто немає конкурентів. Але є і недолік — відносно велика вага.

Сфери застосування

брезентовые шторы в гараж

Брезентові штори можна побачити буквально на будь-яких виробничих, складських, ремонтних та інших об’єктах:

 • на СТО і в гаражах;
 • в ангарах і на складах;
 • в виробничих цехах;
 • і т.д.

Цей матеріал використовується буквально всюди, де необхідно забезпечити максимальне збереження температурного режиму і підтримати оптимальний рівень вологості. При цьому, через низьку теплопровідність брезентові штори ще й дозволяють економити на обігріві приміщення.

Штори з брезенту часто використовуються на будівельних ділянках, при зонуванні приміщень, де працюють з різним обладнанням, навіть для завішування будівельних лісів. Їх також можна зустріти в металургійних і “гарячих” цехах, адже вони надійно захищають від крапель розплавленого металу, іскор і т.д.

Брезент також вважається ідеальним рішенням для випадків, коли необхідно уберегтися від складних погодних умов. Цей матеріал здатний захистити будь-який гараж, ангар і інше приміщення від пилу, бруду, снігу, дощу, вітру і т.д. І його застосування ніяк не вплине на виробничий процес.

Брезентові штори — це ще і “чоловіча брутальність”. Тому їх можна сміливо використовувати при оформленні житлових або офісних приміщень в стилі “лофт”. Розглянемо докладніше сфери, де штори з брезенту використовують найчастіше.

В гаражі

Брезентовий матеріал дуже часто використовують для утеплення воріт і дверей гаражів. Причому, як в умовах одного невеликого гаража, так і, наприклад, масштабного СТО. Адже всі автомобілісти знають, що найбільш “слабке” місце кожного гаража — ворота. І, якщо правильно захистити їх брезентовими шторами, можна добитися значного зниження тепловтрат в зимовий час.

установка брезентовых штор в гараж

У промисловості

Штори з парусини нерідко можна побачити на різних конструкціях та спорудах:

 • альтанках і террасах;
 • в кафе;
 • шатрах і тимчасових укриттях;
 • в наметах для зварників;
 • сільськогосподарських підприємствах.

Цей матеріал ідеальний для надійного укриття від палючого сонця, бризок води, іскор від зварювального апарату і т.д.

На виробництві

Мабуть, в цій галузі брезентові штори застосовуються найчастіше. І зазвичай вони виконують одну важливу задачу — зберігають тепло всередині приміщення. При цьому, вони монтуються на спеціальні каркаси, які дозволяють максимально зручно відкривати такі штори, піднімаючи вгору або розсуваючи в сторони.

Щоб забезпечити максимальне утеплення застосовується брезент з додатковим шаром ізолону або синтепону товщиною до 20 мм. Зазвичай додатковим шаром оснащується одна сторона брезенту, але іноді можна зустріти і варіанти з двостороннім утеплювачем. Проте, подібні рішення актуальні для регіонів з дуже суворим кліматом, адже сам по собі брезент дуже щільний і “теплий”.

При ремонтних та зварювальних роботах

Застосування брезенту на об’єктах, де ведуться зварювальні або ремонтні роботи заслуговує на окрему увагу. Адже цей матеріал дозволяє надійно оберігати людей від іскор, шуму, а також пилу і бруду, які можуть швидко поширюватись, наприклад, при ремонті якихось будівельних об’єктів.

Основна складність в плані вибору брезенту — пошук надійної компанії-виробника, так як ринок переповнений масою пропозицій і часом важко зрозуміти, де вам пропонують дійсно якісний матеріал, а де вторсировину. До першого типу компаній належить підприємство УкрБрезент, яке виготовляє брезентові штори під будь-які запити клієнтів. Ця компанія вже досить давно працює на ринку і пропонує дійсно якісні рішення для будь-яких цілей.

Система Orphus