Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Щоб розгрузити лікарні Полтави, хворих із непідтвердженим діагнозом COVID-19 будуть направляти до Полтавської ЦРЛ

На апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації сьогодні першим питанням розглядали стан боротьби з розповсюдженням гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19.

“Ми й надалі щодня фіксуємо велику кількість хворих на Полтавщині. Минулого тижня ми провели відповідні наради та визначили карантинні заходи, які діятимуть найближчий тиждень. Однак, були зміни до постанови Уряду, тому обмеження будемо коригувати відповідно до цього. Приміром, за показниками, які наразі фіксуємо, місто Кременчук уже фактично знаходиться у червоній зоні”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Для виявлення хворих, на Полтавщині кількість досліджень на COVID-19 постійно збільшується. Крім місцевих лабораторій, залучають й приватні з інших міст.

Читайте також: У МОЗ запрацював контакт-центр із протидії поширенню коронавірусної хвороби

“Укладена угода з приватною структурою (на це Міністерство охорони здоров’я виділило кошти). Тож представники київської фірми приїздять, забирають аналізи. Минулого тижня близько 2 000 аналізів було направлено на Київ”, – розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич.

Він нагадав, що станом на ранок 30 жовтня в Полтавській області було зареєстровано 16 007 випадків підозри на COVID-19. Підтверджених випадків з початку епідемії 9 220, нових – 290. Серед підтверджених випадків дітей 335, медпрацівників – 455.

Наразі на Полтавщині відпрацьована мережа з 20 лікувальних закладів, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19 із загальною кількістю ліжок – 1 370. Станом на 30 жовтня на стаціонарі лікувалося 266 хворих з підтвердженим діагнозом, з них на апаратах ШВЛ – 24 пацієнти.

“Сподіваємося, що найближчим часом ситуація буде покращуватися, бо у нас було 19 закладів першої хвилі, з яких 11 мали “пакет” з НСЗ. А на сьогодні ще 8 закладів охорони здоров’я подали заяви. Попередньо, маємо позитивний результат рішення НСЗ щодо всіх восьми”, – розповів Ігор Куделич.

Наразі у лікувально-профілактичних закладах Полтавщини знаходяться 266 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 549 хворих із підозрою. 24 пацієнти перебувають на інтенсивній терапії з використанням ШВЛ. За останню добу здійснено 718 виїздів екстреної швидкої допомоги. Ними виявлено 115 пневмоній, тобто це все підозри на коронавірус. Найбільше запалень легень у жителів Полтави та району – 49, Кременчуці – 23, Лубнах – 9 та 7 у Миргороді. Найбільше пацієнтів лікують пневмонію в обласній інфекцій лікарні – 90 осіб (із них 46 із підтвердженим діагнозом СOVID-19, 44 із підозрою).

«Нині активно працюємо над маршрутами пацієнтів, щоб розгрузити лікарні Полтави. І тому прийнято рішення, що хворих із не підтвердженим діагнозом направляти на лікування у Полтавську центральну районну лікарню, – повідомив Ігор Куделич.

 Читайте також: На Полтавщині коронавірус виявили в 11 педагогів

Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню.

«Щодня моніторимо ситуацію з киснем у лікувальних закладах Полтавської області щодо освоєння субвенції, яка надійшла минулого тижня. Поки що ситуація в області з госпіталізацією стабільна, але якщо кількість хворих постійно збільшуватиметься, все більше ліжок будуть заповнені. Тому заплановане розгортання додатково ліжок із кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів, – зазначив голова Полтавської ОДА.

“Враховуючи тенденцію, яку ми зараз спостерігаємо, в тому числі й маючи інформацію Ради безпеки й оборони, ця ситуація буде погіршуватися. Ми маємо бути максимально готовими до прийняття хворих. Сьогодні, можна сказати, що ситуація на Полтавщині стабільна. Проте, кількість хворих, яку ми виявляємо щодня, свідчить про те, що у нас ліжкомісця постійно заповнюються, бо ми майже щодня йдемо в “+””, – відзначив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, на 2 листопада, у Полтавській області лабораторно підтвердили COVID-19 у 113 людей. 

Система Orphus