Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

Середні ставки за кредитами для населення втричі вищі ніж для бізнесу, – НБУ

Середні ставки за кредитами для бізнесу у липні-вересні склали 9,6% річних, у той час як для населення – 30,9% річних.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на Огляд банківського сектору Національного банку України.

“Середні ставки за кредитами суб’єктам господарювання у гривнях за ІІІ квартал скоротилися на 1 в.п. до 9,6% річних, а за кредитами фізичним особам – на 1,9 в.п. до 30,9% річних”, – йдеться в Огляді. 

Зазначається, що вартість валютних кредитів бізнесу становила близько 5% річних.

При цьому зазначається, що чисті гривневі кредити суб’єктам господарювання зросли за квартал на 3%. Найактивніше їх видавали іноземні та приватні банки. Валютні кредити в доларовому еквіваленті зросли на 1,1% за квартал, проте були меншими на 8,1% рік до року.

Темпи зростання чистих гривневих кредитів фізичним особам надалі знижувалися. При цьому у липні-вересні вперше за останні роки чисті гривневі кредити на придбання, будівництво та реконструкцію нерухомості зростали швидше за портфель вцілому.

В цілому, зазначається, що структура роздрібних кредитів для населення за квартал практично не змінилася. Понад половину – 54% – становили споживчі кредити до 1 року. Автокредити складали 7,4% усіх виданих за цей період кредитів. Кредити на нерухомість складали 6,1%, а кредити на побутову техніку – 4,1%.

Система Orphus