Ви тут:

Садовий стілець: кращі ідеї для перетворення садового ландшафту

Меблі повинні бути частиною концепції, вписуватися в загальний інтер’єр, відповідати запитам власників, їхніх потреб і смаків. Це правило стосується не тільки домашніх меблів, а й садових. Так, присадибна ділянка також потребує грамотного облаштування.

Українські та зарубіжні виробники пропонують великий асортимент спеціалізованих меблів для саду. Їх можливо підібрати з урахуванням розмірів саду, особливостей клімату в даній місцевості, характеристик фасаду будинку, огорожі та інших не менш важливих факторів.

На відміну від звичайних домашніх меблів, вулична зможе прослужити не один сезон, створити затишну зону відпочинку. Вона відмінно протистоїть негативному впливу зовнішніх факторів навколишнього середовища, а також зберігає свою естетичну привабливість і функціональність протягом усього періоду використання.

Так, садовий стілець, в порівнянні з інтер’єрною домашньої моделлю, виготовляється з міцних і витривалих витратних матеріалів. А додаткова обробка сировини дозволяє зробити його невразливим до високої вологості, температурних коливань, бруду, пилу, впливу ультрафіолету.

Специфіка садових меблів

Садові меблі бувають різнимич. Частину їх слід застосовувати тільки на вулиці, не заносячи ввечері в будинок або на зберігання в зимовий період. Це досить масивні і важкі стаціонарні столи і стільці, які найчастіше виготовляються зі штучних матеріалів. Така сировина не дозволяє готовим комплектам розмокати під проливним дощем, вигоряти під впливом ультрафіолету, покриватися плямами і розводами, тріскатися при низьких температурах.

Натуральні матеріали, такі як дерево, також обробляються додатковим захистом, але вони все-одно схильні до прискореного старіння.

Садові стільці та інші меблі для саду крім свого прямого функціонального призначення виконують також величезну декоративну роль. З їх допомогою можливо прикрасити природний ландшафт, створити дивовижну обстановку прибудинкової ділянки. Різноманітні способи підбору та організації вуличних меблів дозволяють перетворити зовнішній вигляд саду.

Як прикрасити ландшафт за допомогою садових меблів?

Експерти рекомендують кілька перевірених способів, які допоможуть прикрасити ландшафт прибудинкової території за допомогою садових меблів:

  • створити ефект “дикого” ландшафту, максимально вписавши меблі в навколишнє середовище. Найкраще для цих цілей підійдуть моделі, виготовлені з натуральних матеріалів – пнів, корчів, спилов дерев;
  • принцип подоби, коли меблі нагадують і повторює обриси рослинності на ділянці. Домогтися такого ефекту можливо за допомогою багатої палітри кольорів, а також кованих елементів. Вітаються монохромні відтінки, текстильні елементи;
  • застосувати прийоми мімікрії. Це відмінний варіант для того випадку, коли зв’язок з природою небажаний, як і акцент на самц меблі. Таким чином, меблі буквально розчиняються в навколишньому середовищі. Для досягнення ефекту важливо застосовувати в меблях природні кольори (зелений, коричневий, сірий) або напівпрозорі матеріали. Допустимі природні орнаменти, які збігаються з натуральними деревами і кущами, відполіровані поверхні, легкі, ажурні конструкції, що не перетягують всю увагу на себе. Також можливо фарбувати столи і стільці в колір стін будинку або ж огорожі;
  • контраст. Це гарне рішення для любителів всього яскравого, сміливого і неординарного. Такі меблі відмінно виділяється на природному тлі. Виділити стільці і столи на рослинному тлі також допоможуть чіткі лінії;
  • яскраві акценти. В саду багатобарвність виглядає дуже цікаво, тому можна сміливо застосовувати дану методику. Простий природний ландшафт легко перетворюється за допомогою декількох яскравих стільців і столів;
  • ландшафт визначає стилістичне спрямування меблів. Так ковані вироби стануть відмінним доповненням Провансу, а меблі з ротанга – прикрасою південних пейзажів;
  • для створення теплої, домашньої атмосфери на присадибній ділянці слід подбати про декор – подушках, пледах, пуфах. За допомогою невеликих аксесуарів можливо легко перетворити сад. Мобільні лампи і квіткові горщики, а також інші не менш цікаві елементи зроблять садовий ландшафт оригінальним.

Грамотно підібрані садові стільці та інші меблі стануть запорукою комфортного відпочинку.

Система Orphus