Ви тут:
Суспільство 

Сьогодні День народження засновника курорту “Миргород”

25 листопада 1848 року народився видатний лікар, громадський діяч, засновник курорту «Миргород» Іван Андрійович Зубковський.

У цей день до його пам’ятника, що на курорті, проносять квіти та згадують славетного земляка. Найбільшим надбанням і підсумком життя лікаря стало те, що він відкрив мінеральне миргородське джерело в 1914 році і після того, в 28 квітня 1917 року, було відкрито перший курортний сезон. З невеличкого приміщення, де стояло п’ять ванн, курорт Миргород в 2013 році було визнано кращим курортом світу. І сьогодні послідовники засновника курорту «Миргород» Івана Андрійовича Зубковського не забувають історію та достойно продовжують розпочату ним благородну справу, повідомляють у Миргородській міськраді.

Довідково.

Життя і діяльність Івана Андрійовича — то яскрава сторінка у вітчизняній історії, в історії рідного краю. Він своїм буттям осяяв дореволюційну Росію і радянські часи, зробивши свій неоціненний внесок у скарбницю лікарського, літературного і громадського життя. Як лікар І.А. Зубковський починався під час російсько-турецькоі війни 1877 — 1878 рр. на Кавказі, продовжився у Миргородському земстві і розвинувся у Ризі, Кременчуці, Катеринославі, Криму. Миргородський міський голова Іван Зубковський зробив достойний внесок у розвиток нашого міста. Постав піонером відкриття мінерального джерела та заснування курорту в Миргороді. Журналістська і літературна діяльність Зубковського — то яскрава сторінка в історії вітчизняного красного письменства. Постав і знаним громадським діячем другої половини ХІХ — першої половини ХХ ст. В усіх цих іпостасях він був на недосяжній висоті, чим і заслужив любов і повагу сучасників і нащадків. Іван Зубковський і сучасність… Ці два поняття нерозривні, вони обнялися і розірвати їх не можна аж ніяк. Діяльність І.А. Зубковського в царинах медицини, журналістики, літератури — то предмет наших досліджень, яким ми присвятили понад 100 наших публікацій на сторінках преси, в буклетах і книгах. У них ми підкреслюемо актуальність ідей І.А. Зубковського в наші дні, зокрема у функціонуванні Миргородського курорry та життєдіяльності благословенного Миргорода. Миргородське мінеральне джерело і курорт — то справжні рукотворні пам’ятники І.А. 3убковському. Але ще ж є й інші. І тут, перш за все, маються на увазі пам’ятник І.А. 3убковському, відкритий 25 листопада 1998 року на території Миргородського курорту, та музей з меморіальною кімнатою його засновника. Потім меморіальні дошки: на будинку, який належав І.А. Зубковському (відкрита 30 вересня 2005 р.), на адмінкорпусі курорту (відкрита 6 грудня 2007 р.) та в бюветі курорту (відкрита 27 листопада 2008 р.). До цього слід додати дев’ять портретів І.А.Зубковського, створених миргородськими майстрами пензля. Іван Зубковський — фігyрант цілого ряду друкованих видань: енциклопедичного довідника «Славетні миргородці» (автори Валерій та Вікторія Шаповалови), енциклопедичного довідника «І.А. Зубковський» (автори А.М. Аббасов, Р.О. Мельникова, В.А. Шаповалов, В.В. Шаповалова), перекладу нами книги А.М. Аббасова «Зубковський Іван Андрійович. Життя і творчість», двох буклетів, книги нашого авторства «Іван Андрійович Зубковський — лікар, генерал, людина». Стаття про І.А. Зубковського включена до розширеного варіанту біографічного довідника «Славетні миргородці».

Система Orphus