Ви тут:
Суспільство Україна 

Розвиток української економіки залежить від зростання потенціалу кожного регіону, – Чернишов

Міністерство розвитку громад та територій України впроваджує сталий та інтегрований підхід до  регіонального розвитку, що базується на плануванні та реалізації ефективних розвиткових проєктів в кожному регіоні.

Такі проєкти мають відповідати визначеним Державною стратегією регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки пріоритетам та пріоритетам регіональних стратегій, зокрема мають бути спрямовані на реалізацію smart-спеціалізації регіону. Проєкти будуть відбиратися на прозорих конкурсних засадах та реалізовані за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Про це повідомили у Мінрегіоні.

Наразі триває конкурсний відбір проєктів ДФРР на наступний рік. На місцях конкурс завершується 5 листопада і після цього, до 10 листопада, обласні державні адміністрації передають остаточні переліки до Міністерства розвитку громад та територій України.  

У Державній стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 визначено основні пріоритети, на підставі яких формувались відповідні регіональні стратегії – це прискорення економічного зростання регіонів та територій, розвиток мережі надання якісних публічних послуг, територіальна згуртованість, зокрема через стимулювання  внутрішньоукраїнського туризму, та реалізація ініціативи Президента України «Туристичні магніти» України.

«На практиці економічна система нашої країни – це організм, що складається з взаємопов’язаних частин, які інколи працюють в різнобій та на різній швидкості. А розвиток української економіки залежить від зростання потенціалу кожного окремого регіону. Наше завдання – дати можливість кожній області вийти на той рівень економічного розвитку, який дасть змогу системі в цілому працювати злагоджено та ефективно. ДФРР – це один з інструментів,  що дозволить досягти цієї цілі, але його ресурс обмежений і саме тому при конкурсному відборі проєктів в третині випадків ми будемо виходити з двох параметрів: кількість робочих місць, які буде створено та об’єм потенційних інвестицій, що може бути залучено», – підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов,  коментуючи принципи відбору проєктів, які можуть отримати фінансування Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

Мінрегіон на постійній основі здійснює координацію з регіонами щодо інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР, проводить регулярні наради щодо відбору та відповідності технічних завдань таких проєктів.

Система Orphus