Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Решетилівський художній професійний ліцей отримав нове обладнання

Решетилівський художній професійний ліцей отримав обладнання для швейної майстерні. Це 9 сучасних швейних машинок, 3 п’ятиниткових оверлоки та паровий стіл для прасування. Вартість обладнання – понад 250 тисяч гривень.

Завдяки новій техніці в закладі повністю оновлять швейну майстерню. Техніку вже почали встановлювати, повідомили у Полтавській ОДА.

Як зазначила директор Решетилівського художнього професійного ліцею Наталія Бігун, вперше за 40 років ліцей отримав підтримку від держави.

«Старе обладнання в ліцеї ще з 70-х років минулого століття. Ми вперше отримали техніку, профінансовану державним коштом. Раніше мали допомогу від спонсорів та депутатів», – сказала Наталія Бігун.

У ліцеї навчається 70 учнів, працює 7 викладачів і 8 майстрів. Нині вчаться переважно діти з Полтавської області. Є кілька учнів з Київської та Одеської областей. Тут здобувають професії майстра ручної та машинної вишивки, кравця, живописця та килимарства.

«Виготовляємо сукні, сорочки, рушники, блузи з новими сучасними елементами. Учням цікаво, під час практики вони виготовлюють надзвичайне розмаїття виробів. У закладі плекаємо і шануємо українську культуру, традиції, несемо їх в маси. Зазвичай осучаснюємо техніки, додаємо новий декор, щоб вироби не були схожі один на одного»,– сказала майстер виробничого навчання Алла Верховод.

Найпопулярнішими є вироби, виконані в техніці «білим по білому».

Майстер виробничого навчання Ніна Коваль займається вишивкою з 2006 року. Навчалася в Решетилівському художньому ліцеї. Розповідає, що дана вишивка складна, адже налічує кілька технік. Наприклад, першокурсники в своїх роботах використовують дві-три техніки: хрестик, мережка, лічильна гладь. А учні старших курсів до 5-6 складніших технік, які компонують: мережка, стовпчик, прутик настилом, солов’їні вічка, зерновий вивід.

«Як можна не полюбити таку красу, як вишивка «білим по білому» й не захотіти її вишити. Головне мати охоту до цієї справи. Потрібно в роботу вкладати позитивну енергію та передавати наступним поколінням», – сказала Ніна Коваль.

Викладачі розповідають, що дистанційно важко навчати вишивці та живопису.

«Хоч і готують онлайн-уроки, презентації, але вони не так спрацьовують як людський фактор. Уроки ручної вишивки і живопис можна проводити для старших учнів, а от першокурсникам складно», – сказала директор Решетилівського художнього професійного ліцею Наталія Бігун.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus