Ви тут:
Суспільство Україна 

Пристібатися паском безпеки у таксі, носити світловідбивні елементи та інше: набули чинности зміни у ПДР   

Набрали чинності зміни до ПДР, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Про це повідомив начальник Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький у Facebook.

Зміни, що стосуються водіїв та пасажирів:

– Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати;

– Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів:

– Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Зміни у ПДР для пішоходів:

– Тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світловідбивні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості;

-У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбивні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світловідбивні елементи.

Це зазначено в п. 4.4 ПДР України.

Фото: volynnews.com

Система Orphus