Ви тут:
Суспільство 

Проблеми програм та зменшення швидкості роботи ноутбуків: стався масштабний збій у Apple

У четвер багато користувачів комп’ютерів Mac зіткнулися з проблемами в роботу їх пристроїв.

Як повідомляє ITC.ua, зокрема, комп’ютери працювали повільніше, ніж зазвичай, а додатки запускалися повільно або ж зовсім не запускалися. Також спостерігалися проблеми в роботі сервісів Apple.

Схоже, всі ці проблеми пов’язані з тим, що багато власників комп’ютерів Mac поспішають завантажити останню версію операційної системи macOS Big Sur, а це призвело до збою сервісу Apple OCSP (online certificate status protocol). Цей сервіс використовується для деяких ключових аспектів роботи macOS, включаючи перевірку цифрових сертифікатів як для Apple, так і для стороннього ПО на Mac.

Читайте також: Samsung вперше за три роки обійшов Apple на американському ринку смартфонів

На сайті Apple перевірки статусу відзначається, що компанія вирішила проблему, яка могла перешкодити користувачам завантажувати оновлення програмного забезпечення MacOS. Разом з тим, не уточнюється, що причиною збою стало саме оновлення Big Sur. Компанія також повідомила про проблеми з iMessage і повномасштабних збої з маршрутизацією і навігацією Maps, а також з відстеженням трафіку, що також могло бути пов’язано зі збоєм роботи OSCP.

Крім того, падіння сервісу призвело до відключення технології Apple Gatekeeper, яка перевіряє дійсність додатків при спробі їх запуску. Пізніше проблема була вирішена.

Система Orphus