Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про право на пільгову пенсію робітників за професією “муляр” розповіли в Держпраці Полтавщини

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими та із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Про це розповіли в Управлінні Держпраці у Полтавській області.

Тобто підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є не тільки наявність професії (посади )та виробництва в конкретному Списку, а й підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва, робіт, професій та посад.

Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на таку пенсію.

Згідно з розділом XXVII «Будівництво» Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. №461, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають муляри, зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад.

Отже, право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з цією позицією мають муляри, якщо вони повний робочий день зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад та в разі підтвердження відповідного права за результатами атестації цього робочого місця.

Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, у трудовій книжці робиться відповідний запис (пункт 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників) та додається витяг з наказу про результати атестації (пункт 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці).

фото ілюсраційне

Система Orphus