Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про перерахунок пенсій з 1 грудня розповіли в Полтавському пенсійному фонді

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що з 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1712 грн до 1769 грн.

У зв’язку з цим мінімальна пенсійна виплата збільшиться з 1712 до 1769 гривень (на 57 грн), а максимальна – з 17 120 до 17 690 гривень. 

Про це розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Окрім того, перерахунку підлягають надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із даного показника. Це, зокрема:
• доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для непрацюючих пенсіонерів);
• надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
• підвищення відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”;
• щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
• мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
• мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з-поміж  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
• державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
• надбавки донорам.

Перерахунок пенсій здійснюється автоматично, тому пенсіонерам не потрібно нікуди звертатись чи подавати заяви. Розмір підвищення кожній особі визначатиметься індивідуально. В грудні поточного року виплата пенсії буде здійснюватися в нових, оновлених розмірах.

У Полтавській області в автоматичному режимі перераховано 87,4% всіх пенсій. І хоча підвищення будуть незначними, але додаткова потреба для виплати пенсій у грудні складе більше 6 мільйонів гривень.

фото ілюстраційне

Система Orphus