Ви тут:
Анонс Культура Оголошення Полтавщина Суспільство 

Презентація літературно-мистецького журналу “Полтавська Криниця” відбудеться онлайн

Рік тому презентували перший, здвоєний, випуск нашого журналу «Полтавська криниця», а вже нині маємо наступне його число. На онлайн-презентації ми будемо розглядати надруковані в нових числах твори – прозові й поетичні – у контексті загального літературного процесу.

У творах літераторів Полтавського краю проглядається різноспрямованість творчих пошуків і в тематиці, і в стилістиці, і в жанрах. Та це й не дивно, адже кожен автор має свій індивідуальний голос, має власний, лиш йому притаманний світогляд, життєвий досвід і, відповідно, спираючись на них, творить нове слово в літературі, говорить голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Кірячок.

“Проза, яка надрукована в «Полтавській криниці», засвідчує, що маємо справу з літературою високого ґатунку, добротно виписаною і яка вигідно відрізняється майстерністю викладу тексту. Літературу, яка бере свої першопочатки із традиції української національної прози і взагалі може стати нашим брендом, якщо доносити її до читача не тільки полтавського. Приклад цього – оповідання Любові Пономаренко «Копач» і Ганни Кревської «Попова яма», а також твори Раїси Плотникової. Це ж стосується і поезій Наталки Фурси, Сергія Осоки, Юлії Пономаренко, Олени Гаран, Тетяни Кльокти. Кожен із авторів випрацював власну стилістичну стратагему й дотримується її у творчих пошуках нового погляду на внутрішній світ людини, зазираючи в глибину його протиріч крізь призму психологізму”, – говорить головний редактор видання Володимир Шкурупій.

Часопис показує, що полтавський літературний контекст не просто живий, а все впевненіше виходить на обрій української літератури, потверджуючи загальноприйнятий постулат про Полтаву як духовну столицю України. У загальний ужинок культурних надбань Полтавщини останніх років вагому частку вносить і література.

Видання побачило світ за підтримки Департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадкістю та Полтавської обласної ради.

Онлайн презентація відбудеться за підтримки Українського культурного фонду.

Захід відбудеться на платформі ZOOM: Час: 19 листопада 2020, 14:00 Посилання на конференцію в Zoom  Ідентифікатор конференції: 993 8359 7654 Код доступу: 901212

Система Orphus