Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Представників новостворених ОТГ Полтавщини навчали підготовці та проведенню перших сесій

Перші кроки: підготовка та проведення перших сесій у новостворених громадах – такою була тема онлайн-семінару, в якому взяло участь понад 50 учасників – голів, заступників територіальних громад Полтавщини та інших фахівців тергромад.

Про це повідомили в Полтавському регіональному офісі ULEAD.

Метою заходу було допомогти фахівцям тергромад опанувати інформацію щодо необхідних дій щодо першої сесії місцевої ради, питань, які мають бути вирішені на першій сесії місцевої ради.

Також, ознайомити учасників з порядком виконання бюджетів територіальних громад до кінця бюджетного періоду; розповісти про заходи з організації бюджетного процесу територіальних громад; ознайомити з іншими актуальними питаннями щодо трудових правовідносин в новостворених громадах.

«Жовтневі вибори ознаменували остаточний перехід до нового адміністративно-територіального устрою нашої країни, коли територіальні громади отримали повноцінне самоврядування та додаткові можливості для розвитку. Але разом з ними з’явилися і нові обов’язки та зони відповідальності. І ми з Вами розпочинаємо другий, не менш важливий, етап реформування. Безумовно, на цьому шляху на нас чекають нові виклики. Саме тому Програма ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, яка вже п’ятий рік надає реальну підтримку процесам децентралізації в Україні, підготувала для вас комплекс семінарів, тренінгів та консультацій «Перші кроки», призначенням яких є надання допомоги новоствореним громадам в організації процесів управління: від проведення перших сесій до створення спеціалізованих підрозділів в структурі виконавчих органів», – сказав Керівник Східного регіонального хабу Програми U-LEAD від GIZ (Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська, Харківська та Черкаська області) Денис Ткачов.

Під час заходу учасники мали змогу:

ознайомитися з переліком тем, що включені до посібника з перших кроків;
 опанувати знання щодо послідовності дій зі встановлення результатів місцевих
виборів, підготовки до першої сесії місцевої ради, послідовності дій при проведенні
першої сесії місцевої ради та питань її порядку денного;
 ознайомитися зі змістом методичних рекомендацій щодо виконання бюджетів
поточного року;
 дізнатися про заходи з організації бюджетного процесу територіальних громад;
 ознайомитися із рекомендаціями щодо створення фінансового органу сільської,
селищної, міської рад;
 опанувати знання щодо порядку актуальних питань проходження служби в ОМС новостворених громад, початку та припинення повноважень посадових осіб на виборних посадах, на посадах, на які особи обираються чи затверджуються відповідною радою, на які особи призначаються.

«Ми маємо 60 тергромад на Полтавщині, з них 43 були створенні в період 2016-2020, інші – створені адміністративно, згідно з останньою версією Перспективного плану формування територій громад. Наші громади мають різні стартові умови, різну кількість наявних та прогнозованих ресурсів. Головне, що їх та нас об’єднує одне – розвиток та зміцнення місцевого самоврядування. З більшістю громад, ми працювали з 2016, сьогодні – до нашої команди додалися новоутворені громади з якими ми активно починаємо працювати. Приємно бачити таку кількість учасників семінару – це свідчить про високий рівень довіри до нашої фаховості з боку тергромад», – зазначила керівниця Полтавського регіонального офісу ULEAD Ірина Балибіна.

 

Система Orphus