Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Поширенню коронавірусу сприяє безпечність багатьох людей, – Ніна Дирдикулиєва

Про наслідки людської безвідповідальності, недотримання карантинних вимог та елементарні заходи особистої безпеки під час пандемії COVID-19 розповіла в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ніною Дирдикулиєвою.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

– Ніно Іванівно, від чого залежить тяжкість перебігу кронавірусної інфекції?

– Тяжкість будь-якого інфекційного захворювання залежить від кількості вірусів (мікробів), що потрапили до організму людини. Соціальна дистанція, медична маска – наголошую, правильно одягнута маска, уникання великих черг, натовпів – запорука того, що інфікування або не станеться зовсім, або не призведе до тяжкого перебігу хвороби.

COVID-19 змушує нас змінювати звички, пристосовуватися до обставин карантинного режиму. В області для порятунку життя інфікованих коронавірусом постійно збільшується кількість ліжкомість, продовжується активне розведення до них кисню.

– Наскільки, на Вашу думку, виправданий карантин вихідного дня?

– Противникам такого запобіжного заходу хочу сказати, що медики роблять усе від них залежне, але їм потрібна допомога. Не лише апаратами ШВЛ, ліками чи засобами захисту, а й свідомою поведінкою населення, сповільненням темпів поширення інфекції. Адже ресурси, у тім числі й медичних кадрів – не безмежні.

До підвищення захворюваності призводить надто безпечна поведінка багатьох людей. Досі у громадському транспорті зустрічаються пасажири із відкритим обличчям. Виникає запитання: вони не дивляться телевізор, не чують новин, вважають себе безсмертними? Чи хочуть замість медичних масок одягнути кисневі? Карантин вихідного дня – вимушений запобіжний захід для зменшення контактів і, відповідно, ризиків зараження. Вважаю його виправданим. Замість штовхатися в натовпі на ринку чи у розважальному центрі, можна родиною вибратися на природу, на свіже повітря.

– Які основні рекомендації для профілактики зараження коронавірусом?

– Вони прості, усім відомі і при цьому дієві. Це дотримання особистої гігієни: часте й скрупульозне миття рук із милом, дотримання етикету кашлю, використання антисептиків для обробки рук, робочих поверхонь, мобільного телефону тощо. Це носіння медичних масок і дотримання дистанції в чергах.

Перебування у людних місцях та поїздки у автобусах, тролейбусах варто звести до мінімуму. Особливо літнім людям, тим, хто має хронічні захворювання.

Провітрювання, вологе прибирання з дезінфекцією в житлових, громадських приміщеннях, у транспорті треба проводити якомога частіше.

Любителям подорожей також свої звички доводиться переглядати, щоб без нагальної потреби не виїжджати не лише за кордон, а й до інших регіонів України. Намагайтеся уникати негативних емоцій, потоку агресивних новин, зберігайте позитивне мислення і гарний настрій. Більше гуляйте. Правильне харчування, міцний сон – запорука здоров’я.

Дуже сподіваюся, що карантин вихідного дня змусить задуматися тих громадян, які своєю безвідповідальністю загрожують не лише власному здоров’ю, а й наражають на ризик оточуючих.

Система Orphus