Ви тут:
здоров’я Медицина Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців закликають протестуватися на ВІЛ та вірусні гепатити

20 листопада розпочався Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Протягом цього тижня полтавців закликаю пройти тестування.

На Полтавщині зареєстровано понад 4 тисячі випадків хронічних гепатитів В і С. Більшість з них — це хронічний гепатит С. І щороку виявляється від 200 до 400 нових випадків.

Під диспансерним наглядом із приводу ВІЛ-інфекції перебуває понад 3500 людей, з 80% отримують антиретровірусне лікування. Завдяки Програмі попередження вертикальної трансмісії ВІЛ-позитивні жінки народжують здорових дітей. Наразі на обліку перебуває 68 дітей, які отримують лікування.

“Періодично тестуватися на ВІЛ та вірусні гепатити необхідно для того, щоб у разі інфікування виявити вірус якомога раніше, одразу розпочати лікування та забезпечити найменшу шкоду організму. Інфікована вірусом імунодефіциту людина багато років почувається абсолютно нормально і навіть не підозрює про свій ВІЛ-позитивний статус. Вчасне лікування завадить розвитку клінічних проявів ВІЛ-інфекції та значних порушень імунної системи. ВІЛ — це хронічна хвороба, яка піддається лікуванню”, – розповіла в.о. заступника директора КП “Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради” Тетяна Голубєва.

Читайте також: Полтавщина долучилася до Європейського тижня тестування на ВІЛ та гепатити

Та наголосила, що 71% виявлених випадків — це інфікування статевим шляхом.

“Тобто, ВІЛ-інфекція зараз “гуляє” серед населення. Хоча раніше вважалося, що нею хворіють, тільки люди, які вживають наркотики і таке інше. Інфікуються звичайні люди, які, навіть, не мають згубних звичок”, – сказала Тетяна Голубєва.

Також вона зазначила, що в Полтавській області проводять дуже мало тестувань, тобто, область посідає майже останнє місце в Україні за кількістю проведення швидких тестів.

Експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА за напрямом “інфекційні хвороби” Лідія Войтенко закликає мешканців області, хоч інколи тестуватися на гепатит, а також вакцинуватися проти гепатиту В.

“Гепатит С виліковний. Головне вчасно про нього дізнатися і почати лікування. А от щодо лікування гепатиту В — все набагато складніше. Його лікування триває протягом життя. Тому краще попередити — вакцинуватись. Адже це хвороба проти, якої можна безкоштовно зробити щеплення у сімейного лікаря”, – розповіла Лідія Войтенко.

Заразитися гепатитом можна, навіть, у перукарні чи в косметолога.

Також є таке поняття, як професійне зараження. Здебільшого — це стосується медиків.

Лікар-інфекціоніст дитячий КП “Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради” Юлія Сивоглаз, наголошує на необхідності тестування підлітків.

“Першочергово потрібно тестувати підлітків. Вони найменше звертаються з цими питаннями до лікарів, а “контактують” бездумно”, – зазначила Юлія Сивоглаз.

До 14 років за дитину відповідають батьки, тому тестування вони повинні проходити з батьками. А з 14 років підліток може пройти таке тестування самостійно, у педіатра чи анонімно в кабінетах “довіри”.

“Знання статусу допоможе припинити поширення хвороби та вчасно почати лікування. Пройдіть тестування. Не дайте вірусам шанс. Ліки — є”, – резюмувала в.о. директора КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради” Ніна Дирдикулиєва.

Пройти таке обстеження можна у свого сімейного лікаря, в кабінетах “Довіра” центральних районних лікарень, у центрі СНІДу, БО “Світло надії” та в багатьох інших лікувально-профілактичних закладах області.

Система Orphus