Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Полтавщина посідає друге місце в Україні за кількістю опорних шкіл

У межах процесу децентралізації влади в Полтавській області відбувається активне утворення об’єднаннях територіальних громад (ОТГ), освітніх округів та опорних навчальних закладів.

В Україні вже діють 993 опорні школи, майже половина з них – в ОТГ. Протягом 2020 року в Полтавській області відкрито 12 опорних шкіл. Станом на 13 листопада в області зареєстровано 74 опорних заклади, в яких навчаються 30 тисяч 57 учнів, повідомляють у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА

“Полтавщина посідає друге місце в Україні по кількості опорних навчальних закладів, більше тільки у Кіровоградській області – 80. Проте справа не тільки у кількості опорних закладів, а в тому, що вони насправді є осередками сучасного підходу до організації освітнього процесу із застосуванням новітніх технологій, сучасною матеріально – технічною та методичною базою”, – йдеться у повідомленні.

У вересні-жовтні 2020 року визначили нові опорні заклади Диканська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів, Стасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені М.Башкирцевої Диканського району, і Тахтаулівський навчально-виховний комплекс Полтавського району.

Доступ до навчання в опорних закладах та їхніх філіях мають 334 учнів з особливими освітніми потребами, які разом зі своїми однолітками здобувають знання та соціалізуються у звичайному шкільному середовищі. Кількість інклюзивних класів в опорних школах постійно зростає – наразі їх 253. Для 7223 учнів опорних закладів організовано підвезення до шкіл.

Диканська загальноосвітня щкола І-ІІІ ступенів є лауреатом Всеукраїнського конкурсу “100 кращих шкіл України” в номінації “Школа успіху”.

Школа має 18 навчальних кабінетів, які вирізняються високою естетичною культурою. Всі кабінети оснащені комп’ютерною технікою.

До послуг педагогічного і учнівського колективів є 49 комп’ютерів, 8 принтерів, 5 сканерів, 3 ксерокси, 18 мультимедійних комплексів, заклад підключений до мережі Інтернет (2 точки доступу).

У опорному закладі Стасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені М.Башкірцевої учителі вищої кваліфікаційної категорії складають 81% якісного складу педагогічних кадрів. Всі педагогічні працівники пройшли навчання за програмою “Intel” і отримали сертифікати.

Наступного, 2021 року, планується відкриття ще 12 опорних закладів.

Система Orphus