Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина – одна з областей, де створено найбільше патронатних сімей

Про це на Всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

«У 2020 році державою передбачено 44,7 млн грн для створення 300 сімей патронатних вихователів. Нині вже є 160 таких сімей. Держава надала умови, тож у кожній області з’явилися патронатні сім’ї, щоб діти перебували в сім’ї поки їй не знайдуть повноцінну родину. Найбільше патронатних сімей створено в Кіровоградській, Харківській, Черкаській, Київській, Чернігівській та Полтавській областях», – сказала Марина Лазебна.

Як зазначила заступник голови ОДА Катерна Рижеченко, нині в Полтавській області в 10 сім’ях патронатних вихователів виховується 12 дітей. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Загалом у таких сім’ях надали соціально-педагогічну підтримку, забезпечили медичною, психологічною й соціальною реабілітацію 37 дітей. Цього року в регіоні створили 6 нових патронатних сімей. На базі Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели модульні навчання для кандидатів в патронатні вихователі із 13 сімей», – зазначила Катерина Рижеченко.

За інформацією Міністра соціальної політики нині на обліку перебуває 7 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 63 тисячі дітей охоплені сімейними формами виховання (91,3%). На Полтавщині цей показник – 94,89%.

На селекторній нараді Прем’єр-міністр наголосив, що захист прав дітей – одне з головних завдань громад у процесі децентралізації. В умовах реформи кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.

«Формування районів призведе до процесу ліквідації РДА в їхньому нинішньому вигляді. У громадах також ще не сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні районів», — зазначив Денис Шмигаль.

Читайте також: Реорганізація громад і районів: Верховна Рада прийняла законопроект 3651-д в першому читанні

Марина Лазебна підкреслила, що для того, аби не зупиняти соціальну політику під час формування нових райдержадміністрацій необхідно запровадити перехідний період, поки не буде створена Національна соціальна сервісна служба, яка забере на себе повноваження в соціальній сфері.

Довідка. Загалом у Полтавській області проживає 231 275 дітей. На обліку служб у справах дітей перебуває 2071 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. У 41 дитячому будинку сімейного типу та 122 прийомних сім’ях виховується  483 таких дітей. У сім’ях опікунів, піклувальників –  1481 дитина.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb