Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська ОДА готує звернення щодо удосконалення законодавства з питань безпеки судноплавства

19 листопада під головуванням т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергія Марчишинця в режимі відеоконференції відбулася нарада з питань безпеки судноплавства. Зокрема, обговорили питання щодо удосконалення законодавства.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Участь у засіданні взяли представники Нижньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України, сектору водної поліції Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області, Комунальної організації «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради».

Сергій Марчишинець наголосив, що станом на 15 листопада навігацію для плавання на маломірних (малих) суднах на водоймищах Полтавської області закрито.

За інформацією головного спеціаліста відділу державного контролю (нагляду) за маломірними (малими) суднами та базами для їх стоянки Нижньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України Олега Міщенка протягом 2020 року спільно з водною поліцією проведено 8 перевірок, у ході яких складено 4 протоколи за порушення ст. 116 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У рамках переднавігаційного огляду проведено огляд 23 суден, що здійснюють плавання на внутрішніх водних шляхах, у ході яких складено 3 приписи про заборону експлуатації.

Протягом цього року трапилося дві аварійні події внаслідок яких загинуло 4 особи. В обох випадках причиною стало елементарне нехтування правилами безпеки – відсутність посвідчення судноводія та не пройдений вчасно техогляд в обох випадках; керування в стані алкогольного сп’яніння в одному з випадків та відсутність у загиблих рятувальних жилетів.

За результатами наради вирішили напрацювати звернення до центральних органів виконавчої влади в частині удосконалення законодавства з питань безпеки судноплавства.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus