Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтава і Кременчук потрапили у перелік міст, де планують оновлювати громадський транспорт, – Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури продовжує підготовку другої фази проєкту “Міський громадський транспорт України ІІ”, що передбачає оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах.

Попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту. Це Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці, повідомляють у пресслужбі Мінінфраструктури.

“Завдяки нашому першому спільному проєкту з Європейським інвестиційним банком “Міський громадський транспорт України І” у різних містах по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний. Ми, у свою чергу, ініціювали продовження цього важливого для наших міст проєкту”, – заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Цього разу проєкт “Міський громадський транспорт ІІ” включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів. 

Орієнтовна загальна вартість проєкту складає понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також у рамках проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів та інші роботи.

Нагадаємо, у вересні цього року в Полтаві вийшли на маршрути перші 10 нових тролейбусів “Богдан”, які раніше були придбані на кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Всього до Полтави мають поставити 40 тролейбусів. 

До Кременчука у вересні цього року приїхали перші тролейбуси на автономному ходу.

Система Orphus