Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Поліцейські Полтавщини обговорили із школярами тему кібербулінгу: що це та як убезпечити себе від небезпеки в Інтернеті

Інспектори ювенальної превенції підпорядкованих підрозділів поліції Полтавської області зустрілися із школярами та обговорили тему Інтернету. Говорили про корисні сервіси та ризики, а також про правила безпечного користування Інтернетом.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Поліцейські разом з дітьми розглянули переваги всесвітньої мережі, що стала невіддільною частиною життя сучасного суспільства. Також розібралися у його позитивних сторонах: від отримання корисної інформації і швидкого доступу до онлайн-послуг – до можливості передачі даних.

«Діти все більше і більше користуються інтернетом для досліджень, шкільних проектів і рефератів, онлайн навчання, спілкування з вчителями та друзями, ігор, читання та інших корисних речей. Але нарівні з усіма цими чудовими плюсами, мережа може бути небезпечною для дитини: неприйнятний контент, кібербулінг, жорстокі та лякаючі картинки та відео, домагання, шахраї, педофіли, злочинці, онлайн-хижаки. Використовуючи програми та сайти, зловмисники втираються в довіру, та маніпулюючи, підштовхують дитину до взаємодії, що може призвести до дуже негативних наслідків», – зазначила керівниця відділу ювенальної превенції поліції області Ірина Москаленко.

Присутні обговорили ситуації, коли надмірна відвертість у віртуальному просторі (приміром, поширення особистої інформації, розміщення приватних світлин) обернулася на серйозні проблеми. Аби убезпечити себе від неприємностей та мати знання з цієї теми від поліцейських учні отримали навчальну гру «Створюй коло безпеки».

Ювенальні поліцейські акцентували увагу школярів на головних засадах безпечного Інтернету:

– залишатися чемними стосовно інших користувачів;

– обминати підозрілі сайти;

– у соціальних мережах спілкуватися лише із знайомим людьми і друзями;

– уникати розголошення особистої (конфіденційної) інформації, обмежити доступ інших користувачів до фотографій;

– бути відвертими з батьками і дорослими, яким довіряєш (вчителями, близькими людьми), коли виникають проблеми під час користування Інтернетом. Дослухатися до їх порад!

– не поширювати негативний контент (відео, фото, пости, що містять сцени насильства, агресії, азартні ігри тощо);

– нікому та за жодних обставин не повідомляти паролів, кодових слів тощо. Це – велика таємниця.

Тож, поліція радить, аби не потрапити у неприємну ситуацію, потрібно користуватися Інтернетом з розумом!

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus