Ви тут:
Суспільство Україна 

Покарання через порушення карантину не реалізуються на практиці, – радник Авакова

Радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Михайло Апостол розповів, що заважає карати порушників карантину.

Про це він сказав в ефірі “Україна 24“, інформує Еспресо.TV.

“Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звернувся до Верховної Ради з проханням підтримати законопроєкт про посилення відповідальності за недотримання правил карантину. Документ знаходиться на розгляді в парламенті, згідно з ним, штраф за відсутність маски може скласти від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 170 до 225 грн”, – йдеться у повідомленні.

При цьому поліція і так складає протоколи на порушників.

“Я не читав цей законопроєкт, але хочу згадати про десятки тисяч протоколів, які вже були складені, і кожен день поліція здійснює перевірку дотримання протиепідемічних заходів. Якщо брати по Києву, то понад 4 тис. таких протоколів складено, в тому числі понад тисячу – щодо юридичних осіб”, – сказав він.

За його словами, проблема в тому, що покарання не реалізуються на практиці.

“Як підсумок, інша гілка влади – судова – не взяла на себе відповідальність, тому понад 90% цих протоколів не розглянуті, і в принципі, ті, хто повинен був понести покарання, його не понесли. Тому ми вважаємо, що сьогодні повинні відповідальність брати на себе всі три гілки влади – і законодавча, і виконавча, і судова. Поліція щодня оформляє протоколи. Покарання отримали 8-10 відсотків, це основна проблема. Якби порушників карали, то ефект був би”, – сказав Апостол.

Фото: Нацполіція

Система Orphus