Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Погана фізична форма сприяє депресії та тривожності, – дослідження

Доведено, що психоемоційний та фізичний стан людини тісно взаємопов’язані. Цього разу науковці з University College London акцентували увагу на зв’язку між фізичною формою та ризиком розвитку тривожності й депресії. Результати їх роботи опубліковані в журналі BMC Medicine, пише itmed.org.

В рамках наукової роботи було проаналізовано дані 152 978 осіб віком від 40 до 69 років. Спершу вчені оцінили рівень фізичної форми учасників.

Аеробна підготовленість вивчалась за допомогою велотренажерів, а м’язова сила – шляхом тесту на силу захвату. Після цього піддослідних просили заповнити персональну анкету, яка дозволяла оцінити наявність симптомів депресії та тривожних розладів. Також до уваги бралась наявність хронічних захворювань, раціон людини та соціально-економічний статус.

Аналогічні тести було проведені через 7 років. При зведенні даних було встановлено, що особи з кращим рівнем фізичної підготовки мали значно кращий стан психічного здоров’я. Серед людей, які мали низькі показники як аеробної, та і м’язової підготовки, ризик розвитку депресії зростав на 98%, тривоги – на 60%, а психічних розладів – на 81%.

Зі слів авторів, це перше наукове дослідження, яке ґрунтується не тільки на суб’єктивних даних опитування учасників, а й на об’єктивних результатах фізіологічних тестів. 

фото ілюстраційне

Система Orphus