Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Педагоги не можуть розраховувати на державне страхування у випадку інфікування COVID-19, – МОН

COVID-19, на яке захворіли педагоги під час роботи – це не професійне захворювання.

Про це пояснили у МОН на запит директора столич ноїспеціалізованої школи №210 Дмитра Ламзи, пише портал “Нова українська школа”.

Посилаючись на Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, у МОН відповіли: “Професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних з роботою”.

Йдеться про те, що вчитель може захворіти на COVID-19 під час виконання своїх професійних обов’язків, але не внаслідок своєї діяльності. Тому COVID-19 не може вважатися професійним захворюванням педагогів і вони не можуть розраховувати на державне страхування у випадку інфікування.

“Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають все робити для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми. І будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання“, – відповідає МОН в офіційному листі.

Читайте також: У 15-ти закладах освіти на Полтавщині виявили випадки COVID-19

Також у листі йдеться про те, що неможливо точно встановити, чи вчитель захворів у школі. Мовляв, педагоги їздять у громадському транспорті, відвідують лікарні, магазини та інші громадські установи.

“Вчитель не контактує з хворими, але має виявляти та ізолювати хворих. Мені стає цікаво, коли вчитель, виявивши хвору дитину, має її “виключити” з освітнього процесу? До того моменту, коли приїдуть батьки хворої дитини, хто в закладі контактує з нею? Хто буде надавати першу допомогу? Хто буде контролювати хвору дитину в тимчасовому ізоляторі? Хто буде передавати цю дитину батькам? Так! Звичайно! З логіки міністерств дитина має це все робити сама… Бо вчителі НЕ КОНТАКТУЮТЬ З ХВОРИМИ! І ми не можемо підходити до хворої дитини!”, – обурюється Дмитро Ламза.

Водночас, у МОН пишуть, що влада зареєструвала 4 законопроєкти, спрямовані на запровадження обов’язкового страхування педагогічних працівників на випадок інфікування COVID-19.

Система Orphus