Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Пацієнт з хворобою нирок може обрати лікування гемодіалізом у приватному медичному закладі, – НСЗУ

З квітня НСЗУ виплатила лікарням 1 млрд 403 млн грн за лікування пацієнтів методом гемодіалізу. З них 58 млн грн отримали приватні медичні заклади.

Завдяки впровадженню Програми медичних гарантій пацієнти з нироковою недостатністю мають можливість обирати, в якому закладі йому отримувати гемодіаліз. Головна умова – такий заклад повинен мати відповідний договір з НСЗУ, а пацієнт – направлення на послугу, повідомляють у НСЗУ.

Пацієнт може обрати заклад, що є ближчим до нього, або ж той, де йому більше подобається якість обслуговування. Раніше пацієнт, який потребував гемодіалізу, був змушений обирати заклад, відповідно до свого місця проживання, адже кілька разів на тиждень проходив процедуру гемодіалізу. Тепер він може отримати послугу в іншому місті. А НСЗУ заплатить за неї.

Договір на лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 85 закладів. Серед них 2 приватних. Лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах для пацієнта є безоплатним, незалежно від форми власності закладу. 

З квітня НСЗУ виплатила лікарням 1 млрд 403 млн грн за лікування пацієнтів методом гемодіалізу. З них 58 млн грн отримали приватні медичні заклади.

За цей період за Програмою медичних гарантій заклади надали майже 98 тис послуг гемодіалізу.

В оплату послуг з лікування методом гемодіалізу входить – виконання процедури гемодіалізу, лабораторні та інструментальні дослідження в рамках виконання процедури, діагностика та лікування анемії (в тому числі, медикаментозне), надання невідкладної медичної допомоги пацієнту при виникненні станів, що загрожують життю, а також направлення в інші заклади для надання медичної допомоги.

Щоб отримати безоплатно лікування методом гемодіалізу пацієнту потрібно отримати направлення лікаря-нефролога та звернутись з направленням до медзакладу, що надає такі послуги.

Система Orphus