Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Пам’ять жертв голодоморів вшанували на Меморіалі народної скорботи “Голодомор-1933”

Представники обласної та районної влади, депутатського корпусу Верховної та обласної рад відвідали Меморіал народної скорботи «Голодомор-1933» у селі Мгар, що в Лубенському районі.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, народний депутат України Анастасія Ляшенко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, новообраний депутат Полтавської обласної ради VIII скликання Наталія Сухонос і представники Лубенської РДА 27 листопада поклали букети із квітів та колосків до пам’ятного знака на вершині Кургану Скорботи. Вшанували пам’ять замучених голодом українців на Зажур-горі.

«Полтавщина належить до територій, які найбільше постраждали у 1932-1933 роках. Загальні демографічні втрати від Голодомору в області історики оцінюють до 1 мільйона людей. Наше завдання – зберегти пам’ять про ті страшні події, розповісти історії людей, які намагалися вижити в роки голоду, наступним поколінням. Також можна долучитися до загальнодержавної акції, запаливши у суботу о 16-ій годині свічку й розмістивши її на підвіконні», – зазначила Катерина Рижеченко.

Нагадаємо, День пам’яті жертв голодоморів відзначають щорічно в четверту суботу листопада. У 2020-му це 28 листопада. В цей день в Україні хвилиною мовчання вшанують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

За даними Асоціації дослідників голодоморів України, в 1932-1933 роках від голоду загинули від 8 до 10 мільйонів українців. Пік Голодомору був навесні 1933 року. В Україні тоді вмирали 17 людей щохвилини, тисяча – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. За мінімальними підрахунками фахівців, Голодомор став фатальним для кожного п’ятого сільського мешканця України. Понад третина загиблих – діти.

«Голодомор-1933» у селі Мгар – перший меморіал жертвам Голодомору, побудований на території України. Розміщений він саме на Полтавщині, бо наш регіон найбільше постраждав від голодоморів. У 1990 році було насипано курган на Зажур-горі. Земля на ньому звезена з усіх куточків України й освячена. У 1993 році збудували меморіал. На ньому встановлений великий дзвін і 30 маленьких дзвоників. На великому дзвоні розміщено напис: «Голодомор-1933: коли відходить одна людина – з нею вмирає світ. Коли ж мільйони ідуть в прірву – тоді вмирає вже ціла галактика».

Система Orphus