Ви тут:
PROвсе Суспільство 

П’ятниця 13-е: чому цей день вважають найстрашнішим у році

У 2020 році п’ятниця 13-го траплялась двічі: перший раз у березні і другий – сьогодні, 13 листопада.

Ігнорувати цей день не варто, тому що навіть в офіційній медицині є термін, що позначає боязнь п’ятниці 13-го. Він називається складним словом – параскаведекатріафобія, пише Сьогодні.

Страх перед п’ятницею 13-м далеко не новий. Найбільшу масовість він отримав на початку ХХ століття. Нумерологи, досліджуючи число 13, приписували йому магічну силу і негативні властивості. Про це свідчить теорія про гармонію чисел Піфагора, що наділяє число 13 страхами, песимізмом і невпевненістю в собі.

За іншою версією, нещасливість числа 13 пояснювалася негативним ставленням до нього православ’я. У церкви число 13 вважається сатанинським. На Тайній Вечері з Ісусом Христом зрадник Іуда виявився саме тринадцятою людиною. Також у християнстві існує переконання, що Сатана був 13-м ангелом.

Страх перед п’ятницею 13-м посилився ще й тим, що в цей день тижня був страчений Ісус Христос.

За народними повір’ями, в п’ятницю 13-го на шабаш злітаються 12 відьом, а останнім з’являється сам Сатана. Цим пояснюється назва “чортова дюжина”.

Якщо відволіктися від церковних канонів і народних прикмет, то чимало сумних історичних подій також говорять не на користь цього дня. Наприклад, розгром ордена тамплієрів в п’ятницю 13-го довго наводив жах на Європу.

Якщо ж говорити про сьогодення, то в світі багато людей панічно бояться числа 13 впринципі (навіть без прив’язки до п’ятниці). Причому очолювати цей солідний список можуть цілі країни. Так, у США “відмінено” 13-й поверх, а в літаках немає 13-го ряду. Особливо вражають американські фінансові звіти: згідно з ними, збитки від боязні п’ятниці 13 становлять близько 750 мільйонів доларів. Це пов’язано з тим, що в цей день не укладають договори, навіть якщо вони дуже вигідні, пише 24 канал.

Прикмети і забобони п’ятниці 13:

Вважається, що в цей день не варто брати грошей у борг. Тому, що будь-який негатив, і інші погані емоції будуть передаватися саме через гроші. Окрім того, вважається, що цього дня дуже чутлива підсвідомість. І якщо ви будете розповідати про свої сни навіть близьким людям, то можете позбавити себе майже всіх життєвих сил.

Не можна сваритися і конфліктувати. Потрібно сказати, що в цей день всі люди дуже емоційні, тому будь-який мінімальний конфлікт переросте в грандіозний скандал.

Також вважається, що в цей день далекий шлях буде сповнений неприємних сюрпризів. Тому краще утриматися від подорожей.

Рослини, які були висаджені в п’ятницю 13, не будуть рости та плодоносити. Дуже не рекомендується планувати на цей день весілля. За прикметою, шлюб укладений в п’ятницю 13 не буде надійним та міцним.

Згідно з повір’ям у цей день не можна:
– перед сном не слід довго дивитися в дзеркало;
– не варто починати нові справи;
– не рекомендується змінювати зачіску;
– краще не вживати лайливі слова, особливо “чорт” та “свиня”;
– якщо ви потрапили під дощ, прийшовши додому не сушіть парасольку відкритою.

Сьогодні список прикмет і забобонів, пов’язаних з п’ятницею 13-го тільки збільшується. Відтак, в цей день лікарі намагаються не оперувати, водії і мандрівники не відправляються в далекі поїздки, молодята не грають весілля, не сіють озимі і не висаджують багаторічні рослини, а забобонні співробітники не змінюють роботу.

Система Orphus