Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Офіціант, кухар, токар та електрогазозварник – найпопулярніші професії дуальної освіти

Популярність професії для навчання за дуальною формою залежить від економічного профілю регіону, а також ініціативи роботодавців.

За даними аудиту профосвіти, у Львівській, Дніпропетровській та Запорізькій областях за дуальною формою частіше навчаються на електрогазозварника і токаря. На Львівщині більший попит мають інтегровані професії кравця/закрійника, офіціанта/бармена. В Києві – професії кухаря та кондитера, на Вінниччині – офіціанта і перукаря, повдіомляють у Telegram-каналі Міністерства освіти і науки України. 

“Дуальна освіта має багато переваг. Це й підготовка робітників відповідно до вимог ринку праці, оновлення освітніх програм, підвищення мотивації до навчання. До того ж 30% навчального часу приділяється вивченню теорії в закладі, а решта 70% – безпосередній практиці на виробництві”, – повідомляють у МОН.

Співпраця з бізнесом позитивно впливає на розвиток профтехів. Наприклад, компанія Сівертекс, яка займається виробництвом робочого одягу і співпрацює з Чернігівським вищим професійним училищем побутового обслуговування, надала нове обладнання і побудувала цех для підготовки учнів на дуалці. Металообробне підприємство NG Metal Ukraine, партнер Львівського вищого професійного політехнічного училища, побудувало навчально-практичний центр і допомагає закладу оновлювати зміст навчання. Щоб мотивувати учнів, деякі підприємства пропонують додаткові стипендії чи заробітну плату за самостійно виконані роботи.


Оскільки таке партнерство у сфері професійно-технічної освіти є достатньо новим, залишаються актуальними й окремі проблемні питання. Серед них:
-відсутність допуску неповнолітніх учнів, які вчаться за технологічно складними або небезпечними професіями, до робочого місця;
-потреба у базовій педагогічній підготовці працівників підприємства, які є наставниками учнів;
-відсутність преференцій для роботодавців-партнерів.

Система Orphus