Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Очільники Полтавщини вшановують пам’ять жертв голодоморів

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов сьогодні, 28 листопада, вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Шановні земляки!

Страшні голодомори, свідомо сплановані тоталітарним комуністичним режимом у ХХ столітті з метою фізичного знищення частини української нації, ліквідації спротиву, прагнення українців до незалежності, є трагічними сторінками історії нашої держави.

Глибока душевна рана протягом багатьох років пронизує пам’ять не одного покоління полтавців, які втратили під час голодоморів своїх рідних і близьких.

Насильницьке вилучення хліба та інших продуктів харчування, заборона селянам залишати місця проживання, масовий голод, тяжкі хвороби, фізичні і моральні страждання, мученицька смерть мільйонів людей, в тому числі дітей – це жахливий злочин проти українського народу та урок всім нам.

У свідомості сучасників повинно утвердитися переконання: немає нічого більш цінного, ніж жити в незалежній, суверенній, демократичній державі, бути господарем у власному домі.

Пом’янемо співвітчизників, для кого роки голодоморів стали останніми в житті. Цінуймо й бережімо незалежність та державний суверенітет України!

Голова Полтавської обласної ради       Олександр Біленький 

 

Шановні полтавці!

Щороку в четверту суботу листопада ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю мільйонів українців, які стали безвинними жертвами Голодомору – геноциду українського народу, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом.

Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. У 1932-1933 роках Україна була перетворена на величезних розмірів  концтабір, де відбувалося масове знищення наших співвітчизників голодом. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Вічна пам’ять загиблим!

Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні, так і за кордоном. І з кожним роком все менше залишається очевидців тієї трагедії. Нині це вже обов’язок наступних поколінь – не дати згаснути свічці пам’яті про трагедію Голодомору, передати її новій генерації українців. І збудувати Україну – єдину, соборну, незалежну, де ніколи не буде місця тоталітаризму, а кожен зможе досягнути власної життєвої мети в умовах правової держави.

Голова Полтавської обласної державної адміністрації    Олег Синєгубов

Система Orphus