Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Нестача сну провокує появу страху, – дослідження

Нове дослідження, представлене в журналі Biological Psychiatry: Cognitive Neuroscience and Neuroimaging, продемонструвало, що поганий нічний сон, послаблює здатність мозку справлятися зі страшними спогадами.

Це може провокувати у людей розвиток таких станів, як тривожність або посттравматичний стресовий розлад, пише zdorovia.com.ua.

“Це дослідження дає нам нове уявлення про те, як позбавлення сну впливає на функцію мозку, перешкоджаючи зникнення страху”, – розповідає доктор Кемерон Картер, редактор журналу, в якому були опубліковані результати.

Учені з декількох університетів вивчили 150 здорових дорослих людей в лабораторії сну. Перша третина випробуваних спала нормально, друга третина з обмеженнями (перша половина ночі), третя не спала зовсім. Вранці все випробовувані піддавалися перевірці реакції на страх.

Зображення мозку, записані під час виконання завдань, показали активацію областей, пов’язаних з емоційною регуляцією, таких як префронтальная кора, у людей, які спали нормально. Але активність мозку у людей з обмеженим сном виглядала зовсім інакше.

“Ми виявили, що серед трьох груп ті, хто спав лише половину ночі, показали найбільшу активність в областях мозку, пов’язаних зі страхом, і найменшу активність в областях, пов’язаних з контролем емоцій”, – зазначає доктор Едвард Пейс-Шотт з Медичної школи Гарварда.

фото ілюстраційне

Система Orphus