Ви тут:
Суспільство Україна 

Не Президентом єдиним: членом парламенту США вперше стала уродженка України

Етнічна українка і представниця республіканців Вікторія Спартц перемогла на виборах до Палати представників Конгресу США від 5 округу штату Індіана.

Про це повідомляє The New York Times.

“Вікторія Спарц, сенатор-республіканець, народилася в радянській Україні і використала свою історію успіху”, – розповіла Спарц.

Вікторія Спартц або Вікторія Спарц (англ. Victoria Spartz, нар. 1 жовтня 1978, м.Носівка, Чернігівська обл., УРСР) — політик США українського походження, сенатор штату Індіана від міста Ноблесвілл, округ Гамільтон.

Senator Victoria Spartz, R-Noblesville, reviews bills in the Senate Chamber.
Photo by Kirsten Nielsen
TheStatehouseFile.com

Закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. 2000 року переїхала до США, отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани, залишилася там викладати. Працювала у бізнесі та державних установах — аж до посади головного посадовця з фінансів Служби прокурора Індіани. Після обрання сенатором штату Індіана (у вересні 2017 року) планує піти з посади — щоб уникнути конфлікту інтересів. Також є головою Республіканської партії округу Гамільтон.

В сенаті вона замінила 72-річного Люка Кенлі, який пішов на пенсію. Спартц перемогла шістьох інших кандидатів, включаючи Дена Шмідта, який раніше працював з колишнім губернатором Майком Пенсом, а також Меґан Уайлз, президента Ради міста Ноублсвіль, чию кандидатуру підтримав сам сенатор Люк Кенлі.

Система Orphus