Ви тут:
Суспільство Україна 

НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Державна прикордонна служба України”

Національний банк України з 19 листопада вводить в обіг пам’ятну монету “Державна прикордонна служба” із серії “Збройні сили України”.

“Присвячена правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її прилеглій та виключній (морській) зоні. Одним  обов’язків Державної прикордонної служби України є участь у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями у відбитті вторгнення або нападу на територію України збройних сил іншої держави або групи держав”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Зазначається, що монета матиме номінал 10 гривень та виготовлена зі сплаву на основі цинку, гурт – рифлений. Фактичний тираж монети складатиме 1 млн шт.

На аверсі монети угорі розміщено малий Державний герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі – емблема Державної прикордонної служби України, унизу написи 10/гривень/2020; стилізовані лаврова (праворуч) та калинова (ліворуч) гілки. Логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розміщено внизу ліворуч.

На реверсі монети зверху розміщено написи Державна/Прикордонна/Служба України, під якими – обрис карти України, унизу – символічний прикордонний стовп, праворуч і ліворуч – композиції, що символізують діяльність Державної прикордонної служби в повітрі, на суші і на морі.

Система Orphus