Ви тут:
Суспільство 

Назвали найгірші паролі 2020 року

Щорічно через витоки у відкритому доступі виявляються мільйони паролів користувачів.

Як повідомляє ITC.ua, фахівці компанії NordPass, що розробляє однойменний менеджер паролів і VPN-сервіс NordVPN, уважно вивчивши дані майже 300 мільйонів користувачів, склали список найгірших – найбільш побитих або занадто простих – паролів за підсумками 2020 року.

Всупереч зусиллям багатьох технологічних компаній, включаючи Google, яка з недавніх пір попереджає про ненадійних паролі прямо в браузері Chrome, користувачі продовжують використовуватися найбанальніші комбінації, стаючи легкою здобиччю для хакерів.

Власне, «123456» – як і раніше найпопулярніший пароль. Надійною цю горезвісну комбінацію визнали два з половиною мільйона користувачів. За рік NordPass зафіксувала понад 23,5 млн випадків злому цього пароля. Що цікаво, в минулому році лідером була ще більш проста комбінація «12345», яка в свіжому рейтингу зайняла восьму позицію – її як і раніше використовують близько 188 тисяч користувачів. Обидві ці комбінації зламуються менш ніж за секунду.

Друге місце цього рейтингу займає комбінація «123456789». У топ-3 в цьому році увірвався «picture1» – і це найскладніший пароль в топ-10. Щоб його зламати, потрібно цілих три години.

Окремо NordPass зазначає, що 78% паролів в рейтингу 2020 року є новими комбінаціями.

Система Orphus