Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 22 листопада – день Матрони: що потрібно зробити у цей день

Говорили, що з 22 листопада зима вступає у свої права. Аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці.

Про це повідомляє Depo.ua.

У церкві 22 листопада вшановується пам’ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в Константинополі в V столітті. В юності їй довелося вийти заміж за заможного чоловіка. У шлюбі Матрона народила доньку і в якийсь момент зрозуміла, що їй хочеться служити Богу. Матрона часто відвідувала храм, де проводила багато часу в молитві та спілкуванні з благочестивими людьми. Згодом вона стала наслідувати їм, тримала піст, через що почала конфліктувати з чоловіком. У результаті, Матрона прийняла рішення залишити сім’ю і стала служити Богу.

Жінка прийняла рішення відправитися в чоловічий монастир, щоб чоловік не зміг знайти її. Віддавши дочку на виховання, Матрона переодяглася в чоловічий одяг, обстригла волосся і вирушила в чоловічий монастир, де представилася євнухом. Довгий час вона жила в монастирі преподобного Вассіана, але коли ігумен розкрив секрет, відправив в жіночий монастир, і там Матрона також провела тривалий термін, вражаючи всіх своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею.

У народі поширене вірування про те, що Матрона зиму ставить на ноги на небесах, яка ослабла від сильних і частих відлиг, закликаючи в помічники холодні вітри. Саме тому 22 листопада дуже часто спостерігається вітряна погода. Прийнято було в цей день давати милостиню і бідним і убогим, обдаровувати їх одягом, предметами побуту. Тому напередодні господині перевіряли скрині і зайві речі роздавали. Також 22 листопада переглядали теплий одяг, щоб зрозуміти, що носити взимку. Саме Матронин день відмінно підходив для того, щоб розлучитися зі старими речами – такими, що не використовувалися понад три роки.

Народні прикмети на 22 листопада:

Вранці іній видно – у наступному році буде хороший врожай вівса.

Дощ пішов – прикмета, що пшениця вродить.

Снігопади віщують негоду в травні.

Якщо 22 листопада іній покриє дерева, то скоро настануть сильні морози.

Туман пророкує відлигу у найближчі дні.

Качки досі у водоймах плавають і не відлітають навіть в холодний день – тепло збережеться ще довго.

Якщо людина народилася 22 листопада, то її талісманом є рубін.

Гуси вийшли на лід – прикмета, що буде потепління.

Якщо віддати кому-небудь 22 листопада стару, але не випрану річ, – своє щастя в чужі руки віддати.

Якщо сон приснився на Матрону, то він збудеться на наступний день опівдні.

Система Orphus