Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині завантаженість лікарень для хворих на COVID-19 становить майже 64%

У Полтавській області завантаженість лікарень, визначених для хворих на коронавірусну інфекцію, становить 63,95%. Це не лише пацієнти з підтвердженим діагнозом, а й з підозрами на коронавірус.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що в закладах охорони здоров’я, визначених для лікування COVID-19, щодня збільшується кількість ліжок.

Нагадаємо, на 20 листопада на Полтавщині за добу діагностовано 468 нових випадків. Водночас 471 особа одужала, продовжують лікування ще 8 440 людей.

“Щодня в закладах охорони здоров’я, визначених для лікування COVID-19, збільшується кількість ліжок. Також збільшується й перелік лікарень, які починають приймати таких хворих, – розповідає Дмитро Лунін. – Від початку пандемії вдалося збільшити кількість апаратів ШВЛ із 306 до 411. Але не тільки вони рятують життя, а й наявність кисню (централізованого чи кисневих концентраторів). Якщо у серпні в області було 218 ліжок, забезпечених киснем для хворих із COVID-19, то зараз їх 808. Нині половина із них – 402 – зайняті пацієнтами”.

Читайте також: На Полтавщині визначили додаткові лікарні для прийому хворих на COVID-19

Заклади охорони здоров’я Полтавської області одними з перших почали підписувати контракти з НСЗУ і вчасно виплачують медперсоналу 300% надбавки до окладу. За жовтень кошти уже отримали. Усього за період карантину медпрацівникам на Полтавщині виплачено майже 70 мільйонів гривень – це кошти НСЗУ та премії з місцевих бюджетів.

“Одне з останніх нововведень на Полтавщині – виплата допомоги медикам, які захворіли на COVID-19. Кошти будуть виділені з обласного бюджету – по 10 тисяч кожному медпрацівнику, який заразився коронавірусом на роботі, – розповів Дмитро Лунін. – Таке рішення було прийнято на останній сесії Полтавської облради, тому Департамент охорони здоров’я ОДА наразі збирає дані, й виплати допомоги будуть проведені до кінця року”.

Нагадаємо, медичним працівникам Полтавщини, які захворіли на COVID-19, виплатять грошову допомогу в розмірі 10 тисяч гривень.

Система Orphus