Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині цьогоріч влаштували під опіку 213 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

Цього року на Полтавщині створено 4 дитячих будинки сімейного типу та одна прийомна сім’я. До них і раніше створених сімей влаштовано 45 дітей. 

Загалом в області в 41 дитячому будинку сімейного типу та 122 прийомних сім’ях виховується 483 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, повідомили у Полтавській ОДА.

Як зазначила на апаратній нараді начальник служби у справах дітей ОДА Ірина Фоменко, на 5 листопада влаштовано до сімейних форм виховання 213 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 144 – під опіку, піклування, 45 – в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, 24 – усиновлено. Із 24 усиновлених дітей, 17 дітей усиновлено громадянами України.

Найбільше дітей до прийомних сімей в області влаштовано в Зіньківському, Кременчуцькому та Пирятинському, Полтавському та Новосанжарському районах.

«Однак в області є суттєве зменшення дітей, яких батьки віддали до інтернату на цілодобове перебування. Загалом в таких закладах цілодобово перебуває 1432 дитини, із них 1314 – батьківські діти. Причини потрапляння дітей в такі заклади різні. 50% дітей влаштовані до інтернатів через вади розвитку», – сказала Ірина Фоменко.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що мережа інтернатних закладів на Полтавщині досить розгалужена.

«На жаль, в регіоні досить довго побутувала думка, що потрапляння дитини до інтернату – це ніби то який привілей, а не виключний захід для дитини. Ситуація з COVID-19 дозволила проаналізувати той стан, що нині є області. Всі сім’ї, до яких повернули дітей, за потреби отримали належну підтримку. Однак, були випадки, коли безпідставно дітей віддавали до інтернатів», – сказав Олег Синєгубов.

Очільник області акцентував увагу служб у справах дітей щодо доцільності потрапляння дитини до інтернату. Актуальним залишається питання забезпечення дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування житлом.

«Із 2018 року діє державна субвенція для придбання житла дітям даної категорії. Хочу нагадати, що забезпечення житлом дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування належить до відповідальності органів місцевого самоврядування. Як тільки пішла субвенція з держави, місцеві бюджети стати виділяти менше грошей на придбання квартир для таких дітей», – сказала заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Вона звернулася до голів районів та ОТГ із проханням, закласти кошти на забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування належним житлом.

Нині в Оржицькому районі за кошти субвенції завершується будівництво малого групового будинку для проживання 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі з інвалідністю.

Фото: pexels

Система Orphus