Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині стартує ялинкова кампанія

Напередодні свят лісівники планують реалізувати 55 тисяч 600 новорічних дерев (сосна). Ціни на ялинки від полтавських лісівників залишаються доступними та на рівні минулих років: ялинку розміром 1 м можна придбати в середньому за ціною від 55 гривень.

Новорічні дерева заготовляють на спеціальних плантаціях, а також під час проведення лісогосподарських заходів – рубок догляду — важливого виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до 10 річного віку, повідомляє Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

“Наразі розпочалася торгівля ялинками для гуртових покупців. Відповідно до потреб, для населення торгівля розпочнеться у другій половині грудня. Новорічні дерева можна буде придбати у кожному лісгоспі чи лісництві, також будуть організовані виїзні торговельний майданчики, ярмарки й ринки (про них ми повідомимо згодом)”, – зазначили в управлінні.

Читайте також: На Полтавщині розпочали продаж ялинок: ціни

Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками.

“Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки”, – додали в обласному управлінні.

Читайте також: До Нового року в Україні заготовлять понад 500 тисяч ялинок: найбільше – у Полтавській та ще 5 областях

За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр відшкодує від 520 до 2350 гривень.

Нагадаємо, минулого року напередодні свят реалізувати 92 546 штук новорічних ялинок на суму понад 5 млн гривень.

Система Orphus